Adījumi,  Adījumu pamācības

Kā adīt dūrainīti ar īkšķī plaukstas sānā? Foto pamācība

Šoreiz vēlos padalīties ar vēl vienu veidu kā var adīt dūraiņa īkšķi. Pati to esmu nesen atklājusi un man tas šķiet ērtāks valkāšanā un arī uzadīt to ir pavisam vienkārši. Šim dūraiņa veidam īkšķītis tiek adīts plaukstas sānā. Klasiskajam veidam, kura adīšanas pamācību rakstīju iepriekš (Kā adīt dūraiņus? Foto pamācība), īkšķis atrodas zem plaukstas.

Ērtuma ziņā dodu priekšroku šāda veida dūraiņiem, jo īkšķa pamatnei ir pietiekoši vietas un tas netiek nekādā veidā nospiests. Arī plaukstu ir daudz ērtāk kustināt valkājot cimdiņus ar īkšķīti sānā.

Lai pašai būtu interesantāk un arī tādēļ, ka nāk Ziemassvētku laiks, nolēmu adīt cimdiņus – ezīšus.

Tos ir viegli adīt, tiem nav sarežģīta raksta un beigās sanāk smuks pāris.



To kā adīt cimdiņa un īkšķīša nobeigumu esmu jau stāstījusi, tādēļ tam pamācību varēsi atrast manā iepriekšējā rakstā par dūraiņiem – Kā adīt dūraiņus? Foto pamācība.

Uz katras adatas uzmetam 10 valdziņus.

16 rindas adām elastīgu stulmiņu – viens labiski – viens kreiliski.

7 rindas adām vienkārši labiski. Manā gadījumā cimdiņa plaukstas daļa ir labiski, bet virspuse ir kā šaha galdiņš, viens labiski otrs kreiliski, nākamajā rindā tur kur labiski būs kreiliskais un otrādi. Šeit adot varu ieteikt pieadīt vēl pāris rindas, lai stulmiņš garāks.

Sākam adīt īkšķa vietu

Tajā sānā, kur adīsim īkšķi starp adatām uzmetam jaunu valdziņu.


Tā kā man cimda virspusē ir raksts, tad uzskatāmi var redzēt, ka es uzmetu jaunu valdziņu tieši starp raksta beigām un labiskā raksta sākumu

 

Lūk šādi izskatās tuvplānā. Pavisam vienkārši es izvelku cilpiņu, zem diega kas ir starp abām adatām. Ievēro kā līdzīgi būs jādara arī turpmāk adot.

Tālāk adām kā parasti. tagad sanāk, ka uz 3 adatām ir 10 valdziņi bet uz vienas 11.

Noadām vel vienu rindu, kā parasti. Pieaudzēšanu taisīsim katrā otrajā rindā.

Kad esam noadījušas vienu rindu pa virsu mūsu jaunajam valdziņam, mums ir jāuzmet divi jauni valdziņi katrā pusē šim tikko izveidotajam.

Vēlos piebilsts, ka šeit esmu pieļāvusi kļūdu un pasteidzos ar jaunu valdziņu uzmešanu. Man pietrūkst viena rinda 🙁 – nepamanīju fotografējot. Tātad katrā iepriekš uzmestā valdziņa pusē izveidojam jaunu valdziņu. Tāpat kā veidojot pirmo izveram cilpu zem diega, kas savieno jauno valdziņu ar tam blakus esošo.
Tagad adīklim jāizskatās šādi. Turpinām adīt iesākto rindu un tad vēl vienu, pirms izvedot atkal jaunus valdziņus katrā pusē šiem trijiem.



Pamazām viedojas īkšķa vieta, katrā otrajā rindā pieaudzējot divus jaunus valdziņus.

Kādu brīdi uz vienas adatas būs vairāk valdziņu nekā uz pārējām. Iesaku šos valdziņus nedalīt, lai nenojuktu, kurā brīdī ir jāpieaudzē.

Šādā veidā turpinām pieaudzēt valdziņus, kamēr kopējais pieaudzēto valdziņu skaits ir 19.

Kad ir 19 valdziņi uzver tos uz diedziņa izmantojot tamboradatu vai lāpāmadatu.

Lāpāmadatu būs noderīga, lai izveidotu ezim actiņas. Ja tev tādas nav tad noteikti iegādājies – adīšanā un citos rokdarbos bez tās neiztikt. Jebkurā audumu veikalā tādu vari sev iegādāties, es nesen nopirku lielisku adatiņu tikai par 0.20 centiem 😉

Atpakaļ pie cimdiņa…..

Kad visi valdziņi uzvērti uz diedziņa uz katras adatas atkal ir 10 valdziņi un varam turpināt adīt kā parasti.

Adām 26 rindiņas.

Kā nomērīt precīzi, kad sāk adīt nobeigumu meklē iepriekšējā dūraiņu rakstā.

Tālāk noadām 3 rindiņas ar gaišāku dziju. Manā gadījumā tā ir balta.



Tagad turpinot adīt ar gaišo dziju varam sākt veidot cimdiņa nobeigumu. Katrā cimdiņa sānā saadām 4 valdziņus. Precīzāka pamācība ir gan iepriekšējā rakstā par cimda adīšanu, gan rakstā par zeķes purngala adīšanu.

Kad uz katras adatas palikuši 4 valdziņi – nomainām dziju uz melnu vai daudz tumšāku, lai veidotos eža deguntiņš. Kad uz adatām kopā paliek 4 valdziņi nogriez diegu 10 cm garu un ar lāpāmadatu vai tamboradatu izvelc cauri 4 cilpiņām un ievelc cimdiņā iekšā.

Turpinām adīt īkšķi

19 valdziņus kurus uzvērām uz diega sadalām uz divām adatām.

Uz vienas adatas 9 valdziņi uz otras 10.

Uz tās adatas kur ir 9 valdziņi paņem vēl vienu cilpiņu no tās vietas kur īkšķis piekļaujas cimdam. To mēs darām, lai neveidotos caurums un lai uz abām adatām būtu vienāds skaits.

Salīdzinot ar klasisko īkšķīti, man šis veids šķiet mazāk piņķerīgs.

Tālāk adām 10 rindas un var sāk adīt īkšķa nobeigumu. To ada tieši tāpat kā visa cimdiņa nobeigumu – katrā malā saada 4 valdziņus.

Jauki mīļi cimdiņi.



Domāju, ka nav vajadzīgs, lai krāsas tiešām sakristu līdzīgi kā maniem cimdiņiem. Tie taču ir cimdiņi un var izmantot piemēram oranžu dziju, baltu un melnu. Galvenai, lai būtu gaiša dzija, tumšāka un pavisam tumša.

Par actiņām – tās pavisam vienkārši 4 reizes ar adatu izšuvu pāri 1,5 valdziņiem. Līdzīgi kā šujot pogu – tikai bez pogas 😀

Lai veicas rokdarbos un cimdiņi sanāk mīļi, mīksti un koši.