Šujam kombinezonu jaundzimušajam pašas 1. daļa
Nolēmu uzšūt rudens -pavasara kombinezonu jaundzimušajam. Tā kā neesmu īsti pārliecināta, ka mācēšu pareizi iešūt rāvējslēdzēju meklēju ko vienkāršu, kombinezonu kurš ir uz kņopēm vai lipekļiem. Cītīgi meklējot piegrieztnes internetā atradu lielisku variantu, kuru novērtēju kā diezgan vienkāršu un arī ērtu lietošanā.
Atradu diezgan daudz pamācības ar video un arī ar piegrieztnēm.
Izvēlējos uzšūt kombinezonu līdzīgu šim variantam.
Oriģinālo rakstu un arī video pamācību meklē šeit.
Šādu lietu šuju pirmo reizi. Nekad neesmu darbojusies ar siltinātāju un nekad arī neesmu šuvusi apģērbu ar piedurknēm vai starām un kur nu vēl ar oderi. Vairāk šuju nelielas lietas un niekus.
Sākot šo ideju mazliet bija šaubas, vai izdosies kas derīgs un vai es mācēšu sašūt tā, lai beigās sanāk akurāts un mīlīgs kostīms.
Sākotnēji bija doma izmantot tagad tik daudz izplatīto minky flīsu, bet veikalos ir diezgan ierobežota krāsu izvēle, kā arī es vēlējos ātrāk sākt šūt.
Kombinezonu šuvu puisītim un tādēļ sameklēju skaisti zilu flīsa audumu un sniegbaltu oderīti. Lūk šāds man izdevās kombinezoniņš. Un jau raksta sākumā teikšu, ka nebija tik sarežģīti kā biju gatavojusies. Tām kas tomēr baidās uzreiz ķerties klāt labam audumam iesaku pamēģināt piegriezt un satatrākalēt, kādu sen aizmirstu flīsa segu, domāju, ka tādas šobrīd ir katrā mājā.
Savam kombinezonam veicu šādus uzlabojumus:
- atstāju staras atvērtas galos un pagarināju nedaudz staru garumu
- uztaisīju platākus piedurkņu caurumus
- piešuvu piedurknēm pārlokāmus galus, lai nav jāvelk cimdiņus (papildināts 2020.02 – tomēr izmēģinot ikdienā nav nepieciešams)
- piešuvu kapucītei lācīša austiņas.
Lai uzšūtu mazulim kombinezonu būs nepieciešams:
- 1 m flīsa audums (padoms – izdevīgi ir iegādāties flīsa sedziņu Jysk vai citā lielveikalā. Pieejamas daudz vairāk krāsas, kā auduma veikalā un ir arī “teddy” tipa sedziņas ko var izmantot kā audumu)
- 1 m kokvilnas odere, es izmantoju elastīgu kokvilnas trikotāžu
- 1 m oderes audums
- 20 cm lipīgā lente, var arī metāla kņopes
- diegs
- piegrieztne
Daži ieteikumi par piegrieztni
Pirmais ko izdarām – izdrukājam un salīmējam piegrieztni. Tā kā man ar pirmo reizi neizdevās salīmēt piegrieztni precīzi vēlos dot dažus padomu PDF piegrieztnes līmēšanā:
- Līmēšanu veic uz grīdas.
- Līmējiet piegrieztni kopā pa divām lapā. Salīmē divas, tad pielīmē nākošās divas un tā tālāk. Secināju, ka ja līmē klāt pa vienai lapai, tad rodas nobīde. Bet ja liek klāt pa divām lapām tad ir vairāk punkti un līnijas pēc kuriem vadoties var precīzāk salikt kopā piegrieztnes daļas.
- Līmēšanai izmanto līmes zīmuli. Es sākumā lietoju skoču un un rezultātā lai arī kā centos precīzi salīmēt neizdevās.
- Un svarīgākais! Nesteidzies 🙂
Auduma piegriešana
Pirmo piegriezu flīsa audumu. Izkārtoju piegrieztnes gabalus uz auduma, piespraudu, lai nekustās un apvilku ar šuvēju krītiņu, domāju ka var arī izmantot kādu gaišas krāsas flomāsteri. Kad visas detaļas apvilktas, noņēmu piegrieztnes papīru un 1.5 cm platumā apvilku vēl vienu kontūru, tā būs vīles tiesa un pa to arī tiks griezts audums.
Svarīgi izkārtojot piegrieztni uz auduma paredzēt visiem gabaliem vietu apmēram 1.5 cm atstāt vīles tiesu.
Jāatceras, ka arī roku caurumam vajag vīles tiesu!
Manā piegrieztnē esmu palielinājusi roku caurumu un līdz ar to piedurkņu platumu palielināju. Tāpat arī apmēram 3 cm pieliku klāt arī staru garumam.
Tālāk flīsa auduma gabalus izkārtoju vispirms uz siltinātāja un tad uz kokvilnas oderes. Katrā reizē gabalus piespraudu, lai audums neizkustās un tad apvilku. Var arī uzreiz griezt izmantojot flīsa audumu kā šablonu. Var arī uzreiz griezt izmantojot flīsa audumu kā šablonu.
Tā kā šim kombinezonam priekšējā daļa un aizmugurējā ir viengabala tad arī audumu var griezt salocītu,
lai salocītais gabals neizkustētos, es arī pirms piegrieztnes apvilkšanas to saspraudu ar spraudītēm.
Pirmais etaps ir pabeigts, tagad jāiever diegs šuimašīnā un un jāķeras klāt detaļu salikšanai kopā.
Par to kā sašūt kostīmu lasiet raksta otrajā daļā – šeit >>>.