Dārzam

4 ieteikumi, lai petūnijas krāšņi ziedētu visu vasaru

Ar košiem, trompetes formas ziediem, kas zied pārsteidzošā daudzumā uz gariem ziedkātiem, petūnijas ir lieliska izvēle, lai piepildītu podus, puķu kastes un piekārtos grozus ar lielu krāsu. Petūnijas neticami labi iederas arī puķu dobēs.

Runājot par petūniju kopšanu, ir jāievēro četri vienkārši nosacījumi, lai būtiski ietekmētu petūnijas ziedēšanu visas sezonas garumā. Pirmais no tiem sākas ar pārliecību, ka jūsu augi saņem pietiekami daudz saules gaismas, lai tie kupli ziedētu.

#1 – Pietiekoši daudz saules gaismas

Lai gan petūnijas labi jūtas nelielā ēnā, tās tomēr dod priekšroku atklātām saulainām vietām. Patiesībā, jo vairāk saules petūnijas saņems, jo vairāk tās ziedēs.

Lai palielinātu ziedēšana apjomu, petūnijām katru dienu jāsaņem vismaz 8 stundas tiešas saules gaismas. Tas ļauj augam izmantot fotosintēzes procesu, pārvēršot saules gaismu tūlītējā enerģijā.

Labā ziņa ir tā, ka petūnijas var izturēt karstumu. Paturot šo prātā, tās ir lieliski piemērotas izvietošanai plaši atvērtās vietās, kur dienas vidū ir spilgta, karsta saule. Daudziem augiem dienas vidus saule var būt kaitīga. Turpretī petūnijām ar augsto toleranci gan pret karstumu, gan mitrumu, spilgta saule ir lieliski piemērota.

Lai gan arī rīta un vakara saule ir laba, pārliecinieties, ka jūsu augi atrodas vietā, kur tie saņem vismaz daļu dienas vidus saules gaismas. Jo vairāk gaismas, jo vairāk un lielāki ziedi!

#2 – Augsnes mēslošana

Ja ir kaut kas, kas patiešām var nodrošināt jūsu augu spēcīgu ziedēšanu, tad tā ir augsnes mēslošana. Patiesībā tas ir obligāts nosacījums, lai saglabātu petūniju ziedēšanu līdz vasaras beigām un pat agram rudenim.

Neatkarīgi no tā, cik bagātīga ir poda vai dārza augsne, petūnijām (vai jebkuram viengadīgam ziedam šajā gadījumā) ir nepieciešama pastāvīga barības vielu piegāde, lai tas spētu radīt lielu ziedu daudzumu.

Diemžēl, it īpaši, ja runa ir par puķu kastēm un iekaramajiem podiem, pat vislabākajā augsnē augšanas sezonas laikā trūkst barības vielu. Un tieši tur papildus mēslošana var nākt tikai par labu.

Lai petūnijas daudz ziedētu, tās vajadzētu nedaudz mēslot ik pa 10 līdz 14 dienām. Taču ņemiet vērā, ka atslēgas vārds šeit ir nedaudz! Mazākas, bet biežākas devas labāk nodrošina lēnu un vienmērīgu barības vielu piegādi augam. Lai petūnijas nepārtraukti ziedētu, lēni un vienmērīgi dara brīnumus.

Pārāk daudz mēslojuma vienā reizē izraisa pārmērīgu augšanu virs un zem tās. Augs veidos lielu lapotni un maz ziedēs.

#3 – Kārtīga augsnes laistīšana

Laistīšana ir vēl viena svarīga sastāvdaļa, lai petūnijas būtu veselas un ziedošas. Patiesais laistīšanas panākumu noslēpums ir nodrošināt, lai augs būtu pietiekoši mitrināts, bet ne pārlaistīts.

Petūnijām, īpaši tām, kas atrodas konteineros un grozos, ir nepieciešams biežs ūdens, lai tās varētu izdzīvot un attīstīties. Svarīgi ir augu laistīt tikai tad, kad mitruma līmenis augsnē ir sācis samazināties un tā ir tikai nedaudz mitra. Pārāk daudz ūdens petūnijai var novest sakņu pārlieku izmirkšanas un vāja auga.

Ja petūnijas lapas sāk kļūt dzeltenas, tā parasti ir droša zīme, ka auga saknes, visticamāk, ir piesātinātas un jūs pārāk bieži laistāt. No otras puses, ja lapotne ir sausa un sačokurojusies, tai, visticamāk, ir nepieciešama mitrināšana.

#4 – Petūnijai vajag vietu augšanai

Visbeidzot petūnijām ir nepieciešama vieta, lai tās varētu augt un kuplot. Virs zemes, un vēl svarīgāk, zemāk! Brīdī, kad petūnijas saknēm beigsies vieta un tās sāks izrādīt stresa pazīmes.

Ja redzat, ka petūnijai podā paliek pārāk maz vietas līdz vasaras vidum, pārstādiet tās lielākos traukos, lai tās turpinātu augt un ziedēt. Izmantojiet labas kvalitātes, labi drenējošu augsnes maisījumu un izvēlieties trauku, kas ir vismaz 25% lielāks nekā pašreizējais pods.

Ja augi kļūst pārāk lieli, nemetiet tos ārā – vienkārši izņemiet tos no poda un iestādiet puķu dobē.

Bagātīgi ziedoša un viegli kopjama vasaras puķe ir arī pelargonija. Par tās audzēšanu lasi šeit – 3 vērtīgi padomi, lai pelargonijas bagātīgi ziedētu visu vasaru