Kāda atšķirība starp BB un CC sejas krēmu?
BB un CC krēmi man ir liels atklājums. Kādēl es par tādiem iepriekš neinteresējos?
Izrādās, ka šie krēmi pilda ne tikai dekoratīvās kosmētikas lomu, bet arī ādas kopšanas un aizsargāšanas funkciju.
Es nekad neesmu mācējusi apieties ar tonālajiem krēmiem un arī tā sausā čaukstīgā sajūta man nepatīk. BB krēms ir man tāds pārsteigums, tas ir mans jaunais tonālais krēms, kurš man izlīdzina sejas ādas toni un vēl papildus pasargā no saules pigmentācijas, jeb vasaras raibumiem.
Ja patīk vienmērīgais sejas tonis, ko sniedz tonālie krēmi, bet gribās ko nedaudz caurspīdīgāku un vieglāku sejas ādai, tad var izvēlēties CC vai BB krēmu.
Vēl sākumā vēlos teikt, ka raksts nav produktu ražotāju vai izplatītāju sponsorēts.
Bet kāda ir atšķirība starp abiem šiem krēmiem?
Vienkāršiem vārdiem sakot BB un CC krēmi ir dekoratīvā kosmētika ar mitrinoša sejas krēma īpašībām. Tiem piemīt tonējošs pigments, lai izlīdzinātu sejas ādas toni. Atšķirtībā no tonālajiem krēmiem tie veido plānu caurspīdīgu pigmenta kārtiņu, pateicoties kam sejas ādas tonis izskatās dabīgs un vienmērīgs.
Kas ir BB krēms?
Saīsinājums BB angļu valodā nozīmē “beauty balm”, jeb skaistuma balzāms. Šis krēms tika izstrādāts sešdesmitajos gados Vācijā tas bija paredzēts, lai palīdzētu pacientiem atveseļoties pēc sejas operācijām vai lāzerprocedūrām. Pamazām šis krēms tika atzīts arī kosmētikas ražotāju vidū. Lai arī Latvijā šo krēmu klāsts nav liels, pasaulē tie ir populāri un ir atrodami gandrīz katrā kosmētikas maciņā.
BB krēmi satur vielas, kas atsvaidzina, mitrina, padara gaišāku un izlīdzina ādas toni. Parasti BB krēmi satur SPF, kas aizsargā no saules kaitīgās iedarbības.
Izvēlies BB krēmu, kas satur glicerīnu un vismaz SPF 30. Bieži šo krēmu sastāvā ir arī niacinamīds, kas ir ideāla ādas kopšanas sastāvdaļa.
Glicerīns palīdz mitrināt ādu piesaistot mitruma molekulas, kas atrodas gaisā. Niacinamīds noārda atmirušās ādas šūnas, kas palīdz ādai atgūt tās elastību un svaigumu. Savukārt SPF aizsargā ādu no kaitīgajiem saules stariem, kas neļauj ādai novecot un aizsargā pret saules pigmentāciju uz ādas.
Kas ir CC krēms?
Angliski CC krēms nozīmē – “color correction” vai arī “complexion correction”. Šajā krēmā ir lielāks krāsas pigments ne kā BB krēmā. Tas nozīmē, ka viņš ir līdzīgs ļoti vieglam tonālajam krēma, saglabājot caurspīdīgumu. CC krēmam piemīt pret novecošanās īpašības, tas vairāk noslēpj sejas apsārtumus un tumšākus ādas laukumus, izlīdzinot sejas ādas krāsu vēl labāk kā BB krēms.
CC krēmos ir jālūkojas pēc tām pašām sastāvdaļām, kas BB krēmā. Papildus CC krēmos tiek arī iekļauti dažādi vitamīnu kompleksi, kā piemēram A un E vitamīns.
Kā lietot CC un BB krēmus?
Man šie krēmi patīk, jo tos ir ļoti vienkārši lietot. Kopš sapratu, kas ir šie krēmi vairs praktiski nelietoju tonālos krēmus. Manu pieredzi ar vienu no populārākajiem Latvijas tonālajiem krēmiem lasi šeit – Atsauksme par Maybelline Super Stay 24h tonālo krēmu.
Neesmu īpašs tonālo krēmu fans, bet mana āda ir vassar-raibumaina un gribās izlīdzināt sejas toni, tādēļ šie krēmi ir tas bez kā vairs negribu iztikt. 🙂
Tas ir pavisam vienkārši. Ar pirkstu galiem vai kosmētisko švammīti uzklāj vienmērīgu plānu kārtiņu BB vai CC krēma uz sejas un kakla ādas, ja nepieciešams. Šos krēmus var lieto arī kā pamatu tonālajam krēmam, tie palīdzēs panākt vienmērīgu toni, neļaus ādai palikt sausai un arī aizsargās no kaitīgajiem saules stariem.
Attēlos redzamie krēmi nav pirkti Latvijā, tie ir atvesti no Spānijas. Iesaku. Ja sanāk doties uz saulaino Spāniju tad iesaku ieiet viņu parastajā drogu veikalā un iegādāties pārīti šo CC un BB krēmu. Tur tie ir lēti, bet ja Jūs zinātu cik tie ir labi un patīkami uz sejas. Pluss tiem visiem ir SPF 30, kas pie mums Latvijā pārsvarā ir SPF 15.
Kad būšu izlietojusi Spāņu labumus būšu spiesta meklēt un izmēģināt arī pie mums nopērkamos BB un CC krēmus.
Ja Tev šis raksts šķita interesants ieskaties arī pārējos manos skaistumkopšanas atklājumos, izmēģinājumos un padomos.
Lai uzzinātu par jaunākajiem rakstiem seko man Facebook vai Instagram.