Adījumi,  Adījumu pamācības

Kā adīt vienkāršus dūraiņus? Foto-pamācība iesācējiem

Šie ir ātri un silti dūrainīši no biezas dzijas. Foto pamācība ir piemērota iesācējiem, jo adīšana notiek ar biezu dziju, resnām adatām un nav jāada lieli gabali.





Es šos dūrainīšus adu sev. Man ziemā gribās uz parastajiem pirkstaiņiem pārvilkt pāri dūraiņus. Tad rokām ir silti un varu izbaudīt garas pastaigas svaigā gaisā, neuztraucoties, ka sals man apraus rokas un atkal būs jācīnās ar raupju roku ādu. Par to kā es kopju un rūpējos par savām rokām lasi šeit – Labākais dabīgais līdzeklis sausu sasprēgājušu roku kopšanai.

Otrs iemesls šo dūrainīšu tapšanai ir mani garie nagi. Neko darīt man tādus patīk valkāt un esmu pieradusi. Vienīgais mīnus ziemā ir tas, ka visi cimdi ir par īsu un nagi durās cauri :D. Tādēļ adu cimdus, kas ir garāki nekā standarta. Bet pamācībā es norādīšu uz izmēriem un to cik daudz jāada priekš standarta izmēra cimdiņiem.


Dūraiņu adīšanai nepieciešamie materiāli

Lai adītu šos raibos dūrainīšus es izmantoju Eskimo rupjo dziju. Šo dziju nopirku cepures adīšanai, bet izrādījās, ka tā tomēr nedaudz kož un cepurei nav piemērota. Bet cimdiem tā ir ideāla. Ar vienu fici pilnīgi pietiek.

Ja nav rupjās dzijas var salikt 3 vai 4 kārtās parasto vilnas vai akrila dziju. Man pat šķiet, ka sanāk vēl interesantāk, ja saliek kopā vairākus dažādas krāsas pavedienus.



Adīšanai izmantoju 6 mm zeķu adāmās adatas. Bet ja ir pieejamas var ņemt izmēru lielākas. Zinu, ka šādas resnas adatas nav populāras, tāpēc vari ņemt arī mazāka izmēra, tikai atceries, ka cilpiņas jātaisa lielākas un brīvākas. 😉

Cimda purngala un īkšķa adīšana

Šajā pamācībā adīsim cimdiņus ar īkšķīti sānā. Ar šādu īkšķīti cimdiņi ir ļoti ērti un arī biezajai dzijai tāds veids ir daudz piemērotāks. Vēl vēlos piebilsts, ka šo īkšķa veidu ir viegli un ātri adīt.

Ja ir vēlēšanās uzadīt cimdiņu ar klasisko īkšķīti tad pamācību var atrast šajā rakstā – Kā adīt dūraiņus? Foto pamācība

Sāksim ar cimdu izmēriem sievietēm.

M izmērs

  • Garums no plaukstas pamatnes līdz garākajam pirkstam – 16.5 cm
  • Plaukstas apkārtmērs – mērot ap īkšķa pamatni 19 cm

L izmērs

  • Garums no plaukstas pamatnes līdz garākajam pirkstam – 19 cm
  • Plaukstas apkārtmērs – mērot ap īkšķa pamatni 20 cm




Es adīšu L izmēru, bet pieminēšu arī M izmēra valdziņu skaitu.

Darba gaita

Uz katras no 4 adatām uzņemam 6 valdziņus. M izmēram uzņemam 5 uz katras.

Uzņemtie valdziņi un cimdiņa garums būs vienīgā atšķirība starp izmēriem.

Adām valnīti viens labiski, viens kreiliski 11 rindas, var arī adīt 6 tad cimdiņš nebūs tik garš.

Atzīmējam vietu, kur sākas jauns riņķis. Tā ir tā vieta, kur ir diega galiņš, kas palika pāri pēc valdziņu uzņemšanas. Atzīmēt var ar diedziņu, saspraudīti, kniepadatu. Tas nepieciešams, lai nepalaistu garām vietu, kur būs jāada īkšķis.

Izmantojot piekto adatu, aizķeram diegu ( skat nākošo attēlu), kas savieno tikko izadīto valdziņu un to valdziņu, kas būtu jāada tālāk, lai uzsāktu adīt jaunu riņķi.





Tālāk uzliekam aizķerto valdziņu uz kreisās rokas adatas.

Nākošajā solī ar piekto adatu sākam adīt. Nākošajā attēlā parādīts, kā adīt jauno valdziņu.

Kā redzams valdziņš tiek adīts kā cilpiņa.

Tālāk neskaitot šo rindu, noadām vēl divas rindas. Uz vienas adatas tagad veidosies vairāk valdziņu.

Kad noadītas divas rindas, atkal uzveram diedziņu kas savieno abas adatas – tiko izadīto un jauno adatu, uzliekam valdziņu uz kreisās adatas.

Tad izadām jauno valdziņu tieši tāpat, kā iepriekš bija parādīts. Un izadām vienu nākošo valdziņu.



Tagad uz adatas ir izadīti divi valdziņi. Uzņemam jaunu valdziņu un arī izadām kā cilpiņu. Tagad sanāk, ka esam izveidojuši jaunus valdziņus, katrā pusē iepriekš izveidotajam valdziņam (skatīt nākošo foto).

P.S. foto uz adatas redzams 4 mm, tā tur piejaucās tikai uz fotografēšanas mirkli, viss adījums joprojām tiek veikts ar 6 mm adatām.

Šeit var sākt nojaust adīšanas principu. Tiks uzņemti 2 jauni valdziņi ik pēc 2 jaunām rindām. Katrā pusē iepriekš uzņemtajiem valdziņiem.

Kā redzams nākamajā attēlā, atkal ir noadītas 2 rindas neskaitot to kurā ir jaunie valdziņi. Un šeit atkal tiks uzņemts jauns valdziņš blakus tai kolonai, kura izveidojās no iepriekš uzņemtā valdziņa.

Nākošajā attēlā redzams, ka ir uzņemti jauni valdziņi abās pusēs tiem valdziņiem, kas redzami augšējā attēlā.

Atkal tiek adītas divas rindas, neskaitot to kurā ir uzņemti jaunie valdziņi.



Veicam šādu pieaudzēšanu tik ilgi kamēr ir izveidoti 9 jauni valdziņi.

Tagad augšējā attēlā redzams, ka tikko ir uzņemti divi valdziņi un jauno valdziņu kopskaits ir 9.

Noadām vēl vienu rindu neskaitot to, kurā tika uzņemti jaunie valdziņi.

Tālāk visus 9 jaunos valdziņus ar lāpāmadatu vai tamboradatu uzveram uz diedziņa.

No valdziņiem, kas ir uz diedziņa vēlāk veidosim īkšķīti.

Tagad ada atkal 6 valdziņus uz katras adatas.

Turpinām adīt pa riņķi.



Ja adāt uz savu plaukstu tad var ik pa laikam uzmērīt cimdiņu un pārstāt adīt tad, kad mazais pirkstiņš vairs nav redzams un vēl vienu rinda pāri.

Ja adāt uz M izmēra plaukstu tad mērot no plaukstas pamatnes, jeb no vietas kur beidzas cimda valnītis jānoada apmēram 15 cm, L izmēram aptuveni 17.5 cm.

Cimda purngala adīšana

Noliekam cimdiņu plakani. Tagad redzam kuras ir cimdiņa malas. Šajās malās būs jāsaada divi valdziņi katras adatas beigās un sākumā. Cimda vidus daļā adām kā parasti. Iepriekšējā attēlā esmu parādījusi, kurās vietās notiks saadīšana.

Lai purngals sanāk rūpīgs, skaties, lai tas valdziņš, kas ir pēdējais un attiecīgi pirmais vienmēr būtu virspusē, kad tiek veikta saadīšana.

Lūk, attēlā parādu kā jāizskatās cimdiņa purniņam no sāna. Veidojas divas pīnes. Malējais valdziņš vienmēr ir virspusē pie saadīšanas.

Veicam saadīšanu tik ilgi, kamēr paliek 4 valdziņi. Nogriežam 10 cm garu diegu un ar tamboradatu izveram cauri 4 valdziņiem.

Noraucot cimdiņa purngalu pats grūtākais ir saadīt valdziņus, kad to paliek maz uz adatas. Es parasti ņemu palīgā tamboradatu, vai arī turpinu adīt ar 3 adatām.

Cimda īkšķa adīšana

Šī cimdiņa īkšķa adīšana īpaši neatšķiras no klasiskā īkšķīša adīšanas.



Uz divām adatām uzņemam tos valdziņus, kuros iepriekš ievērām diedziņu. Mums sanāk 9 valdziņi.

Lai neveidotos caurums pie īkšķīša pamatnes es parasti uzņemu vienu papildus valdziņu. Nākošajā attēlā ar trešo adatu parādu, kuru diedziņu vēl jāpieķer klāt.

Tagad mums sanāks uz katras adatiņas vienāds skaits valdziņu – 5.

Adām īkšķīti. Es adu apmēram 4 cm abiem izmēriem gan  M gan L.

Tālāk īkšķītis jāpabeidz līdzīgi kā cimdiņa purniņš, tikai atšķirība tā, ka šoreiz saadām katras adatas pirmo un pēdējo valdziņus.

Šeit jāseko līdzi, lai saadīšana notiktu visu laiku uz vienu pusi, jeb tā lai valdziņi veidotu smuku pīni katrā īkšķīša malā.



Piebildīšu, ka lai arī šis nav nekas grūts vai sarežģīts, tomēr ir diezgan piņķerīgi noturēt adatas un vienlaicīgi saadīt valdziņus. Nedaudz nāksies pacīnīties. Atceraties nesavilkt valdziņus ļoti ciešus.

Īkšķīša saadīšanu veicam tik ilgi kamēr paliek uz katras adatas 2 valdziņi.

Tālāk nogriežam diedziņu un ar tamboradatu vai lāpām adatu ieveram atlikušajos 4 valdziņos.

Paliek tikai valdziņus savērt iekšā cimdiņā un nostiprināt.

Tagad adi otru cimdiņu. Skaiti līdzi cik tev sanākuši valdziņi gatavajam cimdam un atkārto otram cimdiņam.



Ļoti ērti ir tas, ka šim dūraiņu veidam nav svarīgi, kurā pusē ir īkšķītis un par to nebūs jāpiedomā. Protams, ja adīsiet cimdiņus ar rakstu virspusē tad gan būs jāseko līdzi, jo viens īkšķītis būs labajā pusē un otrs kreisajā.

Lūk gatavi dūrainīši. Super ātri, silti un ērti.

Šie sarkanie arī ir manis adīti. Tos es dāvināju uz Ziemassvētkiem :).

Sarkano cimdiņu izmērs ir M un valnītim adīju tikai 6 rindas labiski- kreilsiki.

Kā adīt klasiskos dūrainīšus meklē šeit – Kā adīt dūraiņus? Foto pamācība

Lai uzzinātu par jaunākajiem projektiem un pamācībām seko manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM.