Skaistum kopšana

7 kļūdas lietojot paštonējošos krēmus

Paštonējošo krēmu un losjonu pasaule gadu laikā ir strauji attīstījusies. Arvien retāk ir sastopami burkānu oranži ādas toņi uz pilsētas ielām. Tomēr arī pieredzējušām paštonējošo līdzekļu cienītājām iegūt perfektu ādas toni ir diezgan izaicinošs un smalks pasākums. Ja vien nevēlamies izskatīties raibas kā lieldienu olas ir dažas svarīgas nianses, kuras jāpatur prātā lietojot paštonējošos losjonus, krēmus un putas.

Lūk 7 galvenās kļūdas, kuras tiek pieļautas lietojot paštonējošos līdzekļus.

1. Aizmirst attīrīt ādu no iepriekšējās pašiedeguma kārtiņas

Ja esi pieredzējusi pašiedeguma līdzekļu cienītāja, tad jau zini, ka kārtīga ādas noskrubēšana pirms pašiedeguma losjona ir pats galvenais noteikums vienmērīga toņa iegūšanai. Mērķis ir izveidot gludu virsmu uz kuras uzklāt tonējošo līdzekli, lai tas iesūktos ādā vienmērīgi. Un lai tā notiktu ir jātiek vaļā no vecā pašiedeguma kārtas.



Ja āda netiek attīrīta no atmirušajām notonētajām šūnām, ar laiku tās sāk nevienmērīgi atdalīties un izskatā āda pleķaina. Lai paātrinātu procesu, var ieiet karstā vannā un pēc tam kārtīgi noskrubēties.

2. Nepareiza skrubēšanās laika izvēle

Tieši tā ir svarīgi izvēlēties īsto laiku, kad noskrubēties un attīrīt ādu.

Viss piemērotākais laiks, kad skrubēties ir – iepriekšējā vakarā, jeb vismaz 8 stundas pirms paštonējošo līdzekļu uzklāšanas. Ja vēlies pašu labāko rezultātu, ādai ir jādod laiks, lai atjaunotu tās PH līmeni, kas ir svarīgs nosacījums, lai izveidotos vienmērīgs ādas krāsas tonis.

3. Ādas sagatavošana ar skrubi, kas ir uz eļļas bāzes

Esi kādreiz dusmojusies par pleķainu un vienkārši briesmīgu rezultātu, lai arī visu izdarīji, kā nākas? Sāc ar sava skrubja sastāva izpēti.



Ja ķermeņa skrubis ir uz eļļas bāzes, tas izveido kārtiņu starp paštonējošo līdzekli un ādu. Kā rezultātā izveidojas, jocīgi pleķi gan gaiši, gan tumši.

4. Lietot pārāk maz tonējošā līdzekļa

Ja tikko sāc lieto paštonējošos produktus un nejuties pārāk droša par rezultātu, tā būtu loģiska doma lietot pavisam nedaudz līdzekļa. Nepareizi! Patiesībā skopojoties ar paštonējošo līdzekli rezultātā būs tikai strīpas un plankumi. Cenšoties uzklāt nelielu daudzumu produkta uz liela apgabala un pārāk cītīga smērēšana rezultātā noved pie strīpām. Labākais variants būtu lietot speciālo cimdiņu, kas palīdzēs vienmērīgi izsmērēt līdzekli un noņems lieko pārpalikumu.

Nav iespējams uzklāt pārāk daudz paštonējošā līdzekļa, jo ādai ir noteikts daudzums cik vienā reizē tā var absorbēt šādu krēmu vai putas.

5. Nepievērst uzmanību problemātiskajām zonām

Pirmais, kas nodod to, ka esi lietojusi paštonējošo krēmu ir tumši brūnie pleķi uz elkoņiem, tad uz potītēm un tālāk, jau paduses un ceļi. Šīs ķermeņa zonas uzsūc paštonējošos līdzekļus daudz ātrāk un tādēļ tām ir jāvelta īpaša uzmanība.

Šeit ir divi iespējamie varianti.

1. Notīrīt šīs problemātiskās zonas uzreiz pēc krēma pilnīgas uzklāšanas, pat tajā gadījumā ja šķiet, ka nevajag.

2. Pirms līdzekļa uzklāšanas uzklāt problēm-zonām mitrinošu losjonu.

Šeit no personīgās pieredzes varu piebilst, ka man ir gadījies, ka paštonējošais līdzeklis īpaši iekrāso tieši tās vietas, kur uzklāts mitrinošais losjons. Kādēļ tā notiek? Nezinu. 🙁 Tāpēc es cenšos īpaši neaiztik elkoņus un potītes, lai arī esmu uzklājusi mitrinošo līdzekli. Kā rakstīju savā paštonējošo līdzekļu uzklāšanas pamācībā – Padomi kā ideāli uzklāt pašiedeguma krēmu, es ar cimdiņu pāreju pāri šīm vietām viegli uzspiežot, jeb daru kustību “pļak, pļak, pļak” :D.

6. Uzreiz doties ārā

Pašiedeguma līdzeklim ir nepieciešams laiks, lai tas iesūktos ādā un sāktos ādas krāsošanās process. Tam ir nepieciešamas vismaz sešas stundas, lai pilnībā iedarbotos. Karsts laiks un svīšana var veicināt tonējošā līdzekļa nevienmērīgu uzsūkšanos un arī ar sviedriem tas tike nomazgāts no ādas, pēc tonējošo produktu lietošanas noteikti ir jāizvairās no mitruma. Arī pieguļošas drēbes var radīt švīkas un noberzt vēl ne līdz galam iesūkušos ādā paštonējošo krēmu. Tāpat cieši apavi var veicināt to, ka veidojas plankumi uz potītēm.



Tādēļ viss labāk ir ieplānot pštonējošā produkta lietošanu, tad kad nekur nav jāiet. Uzvilkt brīvas mājas drēbes un pavadīt laiku mājās ir pats labākais, kad centies iegūt nedabīgu vienmērīgu iedegumu.

7. Izvēlēties paštonējošo līdzekli pēc savas ādas krāsas

Izvēlēties paštonējošos līdzekļus vadoties pēc savas dabīgās ādas krāsas nav īsti tas pareizais lēmums. Jo izvēloties pašu vieglāko toni, kas rakstīts uz līdzekļa pudeles, arī rezultāts būs gandrīz neredzams. Tādēļ, ja ādas tonis ir gaišs ir jāvadās pēc tā kādu rezultātu vēlies iegūt – viegli pamanāmu, jeb gaišu ādas toni (light), vidēji brūnu ādas toni (medium) vai arī tumšu toni (dark).

No šī ir jāsaprot, ka izvēloties gaišu tonējošo līdzekli un uzklājot to uz ļoti gaišas ādas rezultāts būs gaišs, vai knapi pamanāms.

Man ir balta/rozā āda un es parasti sev izvēlos vidējo toni (medium). Rezultāts ir ne pārāk stiprs, bet pamanāms. Ja vēlos vēl būnāku toni, tad nākošajā vakarā uzklāju vēl vienu kārtu tonējošā līdzekļa.