Dažādi adījumu maliņu paraugi

Uzsākot adīt – džemperi, cepuri, zeķi vai dūraini, pirmais, kas ir jāuzada ir maliņa. Ja sākt uzreiz adīt labiski vai kreiliski, adījuma mala sāks rullēties un būs pārāk staipīga, jeb nesaturīga. Piedāvāju iepazīties ar dažiem vienkāršiem adījuma maliņu veidiem.

Paši vienkāršākie ir tie kur tiek variētas labiski un kreiliski adītie valdziņi.

Lūk sekojošais paraudziņš ir adīts viens labiski – viens kreiliski.

 

Viens vai divi, labiski kreiliski ir klasisks variants un to arī viss biežāk izmanto- džemperiem, šallēm, zeķēm, cimdiem utt.

Vēl viens variants, kā adīt izmantojot labiskās un kreiliskās kolonnas.

Paraudziņā adu 2 kreiliski, 1 labiski, 2 kreiliski, 2 labiski, 2 kreiliski.

Ir arī dažādi mežģīņu, pīņu un caku raksti ko var izmantot uzsākot adījumu. Viens no tādiem ir cakas un tās bieži tiek izmantotas cimdiem un zeķēm.

Kā ,piemēram, šiem maniem briežu cimdiem uzsākot ir nevis staipīgā maliņa, bet cakas.

Kā noadīt caku maliņu?

Es ilgu laiku šo maliņu adīju reti, jo nezināju vienu mazu “knifu” un tādēļ man šīs cakas aizņēma daudz vairāk laika. Tagad kad esmu apguvusi jaunu paņēmienu, pašai prieks un gribās padalīties ar citām adītājām.

1.Vispirms adām 2 rindiņas vienkārši labiski.

2.Trešo rindu adām – 2 valdziņus saada, vienu uzmet. Lai sevi pārbaudītu pārskaiti valdziņu. Valdziņu skaitam uz adatas ir jābūt tādam pašam kā pirms saadīšanas un uzmešanas.

Šādi izskatās – 2 rindas labiski un trešā rinda – divi saadīti viens uzmests. Tas nekas, ka pagaidām maliņa rullējas uz augšu.3. Tagad noadām 3 rindas labiski.

Šādi izskatās kad ir noadītas klāt 3 rindas labiski.

4. Tagad ņemam palīgā trešo adatu un uzņemam valdziņus mūsu adīkļa apakšējā daļā. Valdziņu skaitam ir jāsakrīt ar augšējo adatu.

Lūks šādi tagad ir jāizskatās mūsu adīklim. Gan augšā gan apakšā ir adatas ar valdziņiem.

5. Tālāk salokām adīkli uz pusēm. No tikko uzņemtajiem valdziņiem pārceļam vienu uz otru adatu. Tad saadām kopā tikko uzcelto valdziņu ar jau esošo.

Sanāk, ka kreisajā rokā tagad ir divas adatas blakus un ar labās rokas adatu, pārceļam pa vienam valdziņam no apakšējās adatas un saadam divus valdziņus.

Lūk šādi izskatās adīklis rokā. Attēlā esmu pārcēlusi vienu valdziņu un tagad ir jāsada abi kopā uz priekšējās adatas.

Šādi izadām līdz galam, ja paliek valdziņi pāri tad kaut kas nav pareizi, viss ticamāk ir uzņemti par maz. Ārdi ārā un uzņem par jaunu. Jo labāk izārdīt tagad, nekā uzadot lielu gabalu saprast, ka tomēr tā kļūda ir redzama un nav smuki.

Iepriekš rakstīju, ka izmantoju garāku paņēmienu cakām. Tas bija tāds, ka nevis jau sākumā pieadīju klāt apakšējo maliņu, lai veidotos caka, bet noadīju visu adījumu un tad beigās ar lāpāmadatu piešu smuki to pašu malu, ko uzņēmām uz otras adatas.

Vēl cakas var pietamborēd, bet tas nerisinās to ka adījuma mala rullējas uz augšu, tāpat vajag izmantot kādu labiski- kreiliski paņēmienu.

Ar laiku šim rakstam pievienošu vēl arī citus paraudziņus, bet pagaidām tas.

Ceru, ka noderēs 🙂

Dalīties