Adījumi,  Adījumu pamācības

Oversize džempera adīšanas meistarklase iesācējiem

Uzadīju sev jaunu smuku džemperi un vēlos padalīties ar savām lasītājām un sekotājām ar tā adīšanas gaitu. Sen jau gribējās uzadīt tādu plato džemperi, kuru tagad mēdz stilīgi dēvēt “oversize”.

Cik esmu adījusi džemperus tad tie, kuri ir ar reglāna piedurknēm man vienmēr sanākuši bez aizķeršanās, piemēram dzeltenais džemperi ar pīni (arī ir pamācība šeit blogā). Bet toties tie kuri jāšuj kopā pa gabaliem, kaut kā sanākuši nepareizi, tādēļ es visu laiku atliku malā ideju par sava platā džempera adīšanu.

Šoreiz visu kārtīgi pārdomājot un izrēķinot man ir sanācis tieši tāds džemperis, kādu izsapņoju savā prātā. Arī sānu vīles un roku caurumi iešuvās vietās tieši kā puzzles kauliņi.

Vajag domāt vienkāršāk.

Un tieši tad kad es nesarežģīju un novienkāršoju savu adīšanas prātu, man sanāca šis smukais kapučīno krāsas džemperītis.

Džempera izmērs ir L – liels.

Šī un citas sājā lapā atrodamās adīšanas meistarklases ir kremi.lv autoru īpašums, lūdzam nepārkopēt uz citām vietnēm un nepiesavināties.

Džempera adīšanai nepieciešams

Izmantoju mīkstu akrila dziju no 4 pavedieniem, tās biezums uzliekot uz lineāla ir aptuveni 3.5 – 4 mm, vidēji bieza.

Visu adīšanu veicu ar 6 mm lociņa adatām – 80 cm. Mans džemperis sanāca diezgan staipīgs, tā ka droši var izmantot arī 5 mm lociņu.

Vēl būs nepieciešama lāpāmadata, tamboradata, 4 marķieri – adījuma marķieri, mērlente.

Visa džemperi adīju izmantojot šo adījuma rakstu – Viļņota adījuma shēma labiski kreiliski, īss foto un video apraksts.

Džempera muguras adīšana

Uzņemam 73 valdziņus.

Džempera muguras daļas adīšana

Adām rievoto gumijas adījumu (1 labiski, 1 kreiliski) aptuveni 5 cm. Beidzam rievoto maliņu tā, lai nākošā rinda būtu jāada pa labo pusi. Paskatoties adījuma sākumā, jūs redzēsies, ka no vienas puses adījuma maliņa ir grubuļaina, bet no otras puses gluda. Gludā maliņas puse būs labā puse.

Noadām vienu rindu labiski.

Sākam adīt rakstu. Lai būtu glītāk rakstu pie adījuma malas uzsāksim ar 1 labisku valdziņu, tad adām labiski izverot diegu vienu valdziņu zemāk (skatīt adījuma shēmas aprakstu). Tālāk kreiliski, un atkal vienu valdziņu zemāk labiski, atkal 1 kreiliski un tā turpinām līdz rindas galam.

Tālāk adām vienu rindu labiski, vienu kreiliski, vienu labiski.

Atkārtojam adījuma shēmas rindu.

Adām tik ilgi kamēr no adījuma apakšējās malas ir noadīti 48 cm, pabeidzam adīt ar kreiso pusi.

Džempera roku caurumu adīšana

Turpinot ievērot džempera rakstu katrā adījuma pusē norauciet 4 valdziņus. Respektīvi uzsākot esošo rindu un adot atpakaļ. Tagad uz adatām ir 65 valdziņi.

Turpiniet adīt kamēr rokas caurums ir noadīts aptuveni 24.5 cm. Vēlams pabeigt ar kreiso pusi.

Džempera plecu adīšana

Turpinot ievērot rakstu uzsākot nākošās divas rindas norauciet 9 valdziņus. Tad nākošajās divās norauciet 9 valdziņus. Veidosies slīpums abās muguras daļas pusēs. Uz adatām jāpaliek 29 valdziņiem, tos uzveriet uz diedziņa, vēlāk pie tiem adīsim kakla daļu.

Džempera priekšējās daļas adīšana

Džempera priekšējo daļu adām tieši tāpat kā muguras daļu. tik ilgi kamēr roku caurumi not to sākuma ir 16.5 cm. Ieteicams pabeigt adījumu ar kreiso pusi.

Džempera priekšējās daļas kakla cauruma adīšana

Noadiet 24 valdziņus. Apgriežam adījumu uz otru pusi, lai adītu atpakaļ. Valdziņus, kas netiks adīti uzveram uz pagaidu diega.

Džempera kakla cauruma adīšana

Turpmāk pie kakla malas uzsākot adīt jaunu rindu norauciet pa vienam valdziņam, tik ilgi kamēr kopā ir noraukti 6 valdziņi. Un uz adatām būtu jāpaliek 18 valdziņiem.

Turpiniet adīt tik ilgi kamēr roku caurums ir tāda paša augstum (24.5 cm), kā muguras daļā pirms plecu noraukuma.

Plecus veidojam tāpat, kā muguras daļai. Adot no adījuma malas noraucam 9 valdziņus. Pagriežamies adām atpakaļ un sākot jaunu rindu noraucam vēl 9 valdziņus. Viena priekšējās puses mala ir pabeigta.

Adīsim otru pusi kakla daļai. Uz diega atstājam 17 valdziņus un pārējos uzņemam uz adatas. Tāpat kā adot pretējo kakla daļu noraucam pa vienam valdziņam pie uzsākot kala maliņas adīšanu. Kopā jānorauc 6 valdziņi. Kamēr ir izveidojies slīpums pie kakla daļas un uz adatas palikuši 18 valdziņi.

Adām tālāk pēc raksta, tik ilgi kamēr roku caurumi ir aptuveni 24,5 cm.

Noadīta džempera priekšējā daļa

Izveidoja plecu slīpumu tāpat, kā otrā pusē. Divas reizes noraucam pa 9 valdziņiem.

Džempera piedurkņu adīšana

Uz adatām uzņemam 33 valdziņus un adām 1 labiski – 1 kreiliski – 5 cm, vai arī lai būtu precīzi izskaitiet cik jums rindas sanāca muguras daļas adīšanai.

Tālāk adiet 4 rindas adījuma rakstā. Tālāk pieaudzēsim piedurkņu platumu. Sešas reizes katrā pusē uzsākot rindu uzņemiet vienu jaunu valdziņu. Kopā būs pieaudzēti 12 valdziņi un uz adatām kopskaitā būs 45 valdziņi. Ja vēlaties platākas piedurknes, kā tas ir manam džemperim tad pieaudzējiet vēl 4 reizes uzsākot jaunu rindu pieaudzējiet vienu valdziņu, kopā būs klāt vēl 8 valdziņi.

Piebilde – tagad, kad esmu pabeigusi džemperi un to valkāju tomēr neadītu platākas piedurknes. Protams tā ir gaumes lieta, bet nākošo adīšu bez pēdējiem 8 pieadītiem valdziņiem.

Džempera piedurkņu adīšana

Turpiniet adīt pēc izvēlētā raksta tik ilgi kamēr no piedurknes malas ir noadīti 43 cm.

Ielieciet katrā pusē atzīmes, tās būs noderīgas pabeidzot džemperi.

Noadiet vēl 4 rindas un norauciet adījumu.

Džempera piedurkņu adīšana

Džempera kakliņa adīšana

Sašujiet džempera labās pluses plecu.

No džempera labās puses uzņemiet 12 jaunus valdziņus, kakla daļā. Tālāk uzņemiet 17 valdziņus no diedziņa priekšējās daļas vidū un uzņemiet vēl 12 valdziņus otrā priekšējās daļas kala cauruma pusē. Tālāk uzņemiet visus valdziņus no diega muguras daļā uz adatas vajadzētu būt kopā 71 valdziņš.

Džempera kakla adīšana

Adiet aptuveni 40 cm augstu kakla daļu un norauciet. Centieties noraukumu veidot ne pārāk ciešu.

Tālāk sašujiet džempera kreiso plecu un kakliņu.

Ielokiet kalu uz iekšu un piestipriniet kakla vīles augšējo daļu pie pleca vīles sākuma ar kniepadatu. Tāpat arī pretējā pusē piestipriniet kakliņu, lai būtu vieglāk to sašūt. Es piestiprināju kakliņu arī muguras daļā pa vidu un priekšā. Tādā veidā kakla mala ir vienmērīgi sadalīta pa visu kakla caurumu un to būs vieglāk piešūt.

Piešujiet kakliņa malu pie kakla cauruma, tā lai veidotos dubultā pārlocīts kakliņš.

Džempera sašūšana un pabeigšana

Esiet uzmanīgas un skatieties, lai katru gabalu iešūtu ar labo pusi uz āru un kreiso uz iekšu!

Iešujiet džempera piedurknes.

Es salocīju piedurkni uz pusēm, lai zinātu, kur ir tās vidus daļa. Tad vidus daļu piespraudu pie pleca vīles. Tālāk mums bija ieliktas atzīmes, katrā piedurknes paduses daļā. Piespraudiet atzīmes vietu attiecīgi pie priekšējās vai aizmugurējās džempera gabala, kur veidojām noraukumu. Sanāk ka tagad jāpiešuj tās 4 piedurkņu rindas pie paduses 4 valdziņu noraukuma. Iešujiet piedurkni roku caurumā.

Tālāk sašujiet no paduses uz piedurknes galu un no paduses uz džempera apakšējo malu. Iesaku pirms šūt pa vidu vai ik pa gabalam vienmērīgi saspraust vīli, lai sanāktu vienmērīga vīle. (var ar veļas knaģiem)

Tālāk ievelciet visus diegus. Un džemperis gatavs. Lai būtu skaists pabeigts darbiņš varat džemperi izmazgāt, izklātu izžāvēt un viegli iztvaicēt. Man tagad patīk mazgāt savus džemperus rāvējslēdzēja spilvendrānā – vilnas režīmā. Bet vairāk par adījuma apstrādi lasiet šeit – Adījuma apstrāde pēc adīšanas ar rokām.

Džemperītis gatavs!

Priecāšos, ja sekosiet manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM. Šeit es ievietoju savus jaunākos projektus un pamācības.