Šujam kombinezonu jaundzimušajam pašas 2. daļa
Turpinām strādāt pie maza kostīmā izgatavošanas mazulim. Iepriekšējā daļā tika sagatavots audums, piegrieztne un piegrieztas visas nepieciešamās kombinezona detaļas.
Sīkāk par to kādas izmaiņas un kā es piegriezu visus trīs kombinezona slāņus lasi šajā rakstā – “Šujam kombinezonu jaundzimušajam pašas 1. daļa”
Pirmais ko sašūšu ir priekšējās daļas visi trīs slāņi.
Šeit ir svarīgi salikt pareizi visas daļas kopā.
Lūk esmu salikusi visas kārtas kopā un kad sašuvu sapratu, ka izgriežot uz labo pusi kārtu secība nav pareiza. Veidojas nesmuka iekšējā mala, jo visu trīs gabalu vīles tiesa būs zem baltās trikotāžas, kas veido nesmuku valni un vēl pietam spīd cauri.
Šo kļūdu es sapratu tikai tad, kad biju visu saspraudis un sašuvusi.
Uzskatu, ka šujot kļūdas ir jāizlabo uzreiz, lai darbs veidojas glīts. Ārdīju ārā, izvilku visus sagrieztos diegus un prātoju pareizo secību.
Pareiza secība būs šāda:
- siltā odere
- kokvilnas odere ar labo pusi uz augšu
- flīsis ar labo pusi pret kokvilnas oderi.
Šādā veidā izgriežot uz labo pusi vīles tiesa būs starp flīsi un silto oderi.
Kad priekšējā daļa gatava šujam piedurknes.
Kā minēju pirmajā daļā savam kombinezonam iešuvu arī pārlokāmas manžetes, lai mazulim nesalst rociņas un nav jāvelk cimdi.
Manžetes forma ir trapece, jo piedurkne uz augšu paplatinās. Tās augstums manā gadījumā ir 9.5cm un platums par 1 cm lielāks nekā pati piedurkne, tas tādēļ, lai būtu viegli pārlocīt, pāri piedurknes galiem.
Tātad rociņu siltinātājam ir jābūt piešūtam divās vietās uz piedurknes. Kā redzams bildē uztaisīju iegriezumu piedurknes virspusē, kurā iešūt manžeti. Otru manžetes malu iešuvu piedurknes vīlē. Vēl piepildīšu, ka rociņas siltinājums ir dubultā salocīts flīsis.
Tālāk jau sašuvu piedurknes vīlīti. Un tad sašuvu silto oderi un kokvilnas audumu abas reizē.
Piedurkņu virskārta ar iešūtiem rociņu siltinātājiem.
Piedurkņu oderes sašūtas.
Tagad piedurknes atliekam malā un sašujam kapuces vīli. Atsevišķi sašuj filca audumu un tad sašuj abas oderes.
Pirms abas oderes salocīt un sašūt kopā, es tās sakārtoju vienu uz otras un piespraudu.
Šujot atceries par apaļo pakauša daļu – uz flīsa auduma ir jābūt palikušai līnijai no tā brīža, kad apvilkām piegrieztni, bet oderes šujot šādas uzzīmētas līnijas nav.
Ja neesi pārliecināta, ka sanāks veiksmīgi oderes daļā iešūt noapaļojumu, iesaku pirms šūšanas ar flomāsteri ievilkt līniju pēc kuras vadoties varēsi smuki sašūt. Arī es ar rozā pildspalvu iezīmēju līniju, to gan grūti saskatīt bildē, bet viņa tur ir :). Tāpat arī šoreiz izmantoju daudz adatiņu, lai saspraustu visu vīles vietu un audumiem nebūtu iespējas izkustēties.
Lai saudzētu savu šujmašīnu – pa vienai ņem adatiņas ārā pirms uzbrauc tai virsū ar šujmašīnas adatu.
Nākamais uzdevums ir iešūt piedurknes. Atsevišķi iešuju krāsainajā flīsī un oderes daļā.
Lai pareizi iešūtu piedurkni uz piegrieztnes ir redzamas svītriņas piedurkņu caurumos un arī uz pašas piedurknes piegrieztnes – tās ir jāņem vērā šujot. Tā kā es piedurkņu caurumus paplašināju tad arī svītriņas proporcionāli pārnesu uz jauno roku riņķi kā arī piedurknes piegrieztni.
Šujot šīs svītriņas ir jāsasprauž kopā. Tātad vispirms saspraužam plecā un padusē atzīmētās vietas un tad sakārtojot un izlīdzinot audumu saspraužam pa vidu starp atzīmēm.
Lai neveidotos krokas un auduma pārpalikums, šujot nedaudz pievilku audumu. Šuvu lēnām un visu laiku sakārtojot pārējo kombinezonu, lai nevelk šujmašīnu un arī, lai sanāk glīts darbiņš.
Lūk šāds pagaidām sanāk rezultāts. Odere izskatās tāpat.
Tālāk saspraužu un sašuju bikšu staru oderes.
Ievēro, ka piegrieztnē dibena daļā ir iezīmēta apaļa līnija. Tā ir jāievēro un tur ir paredzēts nošūt, lai kombinezonam neveidojas uz dibena spicums. Tāpat kā darīju ar kapuces vīli es saspraudu visu ar spraudītēm un tad ar krāsainu pildspalvu atzīmēju noapaļoto vīles vietu, lai zinu kur pareizi šūt.
Nākamais solis ir sašūt augšējo flīsa daļu ar oderi. Izgriezu kombinezonu uz kreiso pusi un sākot no kapuces vīles uz katru pusi saspraudu oderi ar krāsaino flīsi. Sašuvu.
Lūk šāds pagaidām ir rezultāts. Nākoši ir jāsašuj piedurkņu gali.
Mazliet sarežģīts process – izgriežam kombinezonu otrādi, tā lai oderes siltinājums būtu pa virsu. Izvelkam piedurknes ārā tā lai atsevišķi būtu odere un flīsis. Tad piedurkņu galus savienojam kopā.
Nedaudz sarežģīts process, bet lēnām saspraužot vispirms vīles un tad pretējo pusi, saspraužam adatiņas visapkārt, lai būtu vieglāk pēc tam nošūt. Ja izvēlēsieties bikšu daļas galus atvērtus nevis tādus kā piegrieztnē tad šādā pašā veidā būs jāsašuj arī katrai starai odere ar virsdrēbi.
Tālāk sašujam flīsa staras. Šeit atkal jāatceras dibena daļas noapaļošana, tāpat kā izdarīju oderei. Vienai stara sānā atstāj apmēram 15 cm neaizšūtus, lai var izgriezt kombinezonu uz otru pusi.
Tālāk ar roku sašuj vaļā atstāto vīli un piešuj vainu lipekļus vai arī kņopes.
Lūk šāds sanāca kombinezons. Domāju, ka priekš pirmā izdevās glīts darbiņš.
Ja šūtu vēlreiz būtu dažas lietas, ko darītu savādāk, bet kopā esmu apmierināta ar padarīto un varētu arī pamēģināt uzšūt kombinezonu ar rāvējslēdzēju.
Ja izlasot šo rakstu arī Tu uzšuvi šādu kostīmu, būšu priecīga ja atsūtīsi bildi, ievietošu to pie šī raksta, lai vēl vairāk rokdarbnieces iedvesmotu.