Šūšana

Ideja dāvanai – krājkasīte cūciņa

Jaukākās dāvanas ir tās ko radām paši. Veikalā var nopirkt visu un bieži vien pirktās dāvanas ir bezpersoniskas, tādēļ gribās savus īpašos cilvēkus iepriecināt ar ko īpašu un mīļu. Kad dāvanā ieguldām savu laiku, izdomu un darbu tai ir pavisam cita nozīme un arī vērtība. Tādēļ piedāvāju unikālu, mīļu un praktisku dāvaniņu, kas būs piemērota gan mammai, gan draudzenei, gan arī jauka dāvana vīrietim Ziemassvētkos, lieldienās, Valentīna dienā vai dzimšanas dienā.

Smuka praktiska dāvaniņa, ko varam izgatavot pašas – krājkasīte.

Būs nepieciešams gabaliņš filca auduma. To var iegādāties rokdarbu veikalos A4 loksnēs vai arī audumu veikalā no lielā ruļļa. Parasti mazākais gabaliņš ko var nogriezt no ruļļa ir sākot no 20 – 40 cm.Vēl vajadzēs diegu, adatu, papīru skicēm un zīmuli.

Uz papīra uzzīmē cūciņu vai arī lejuplādē manējo pdf dokumentu ar piegrieztni un izgriez.

Tad izmantojot savu piegrieztni uzzīmē divas vienādas cūciņas formu uz filca. Lai uzvilktu uz filca vari viegli zīmēt ar parasto zīmuli vai arī ja filcss ir tumšs izmanto sudraba vai zelta pildspalvu, vai auduma veikalā nopērkamu speciālo šuvēju krītu. Atceries, ka līnijas jāvelk ļoti vieglas tā lai tās nevar saredzēt pēc tam, kad forma būs izgriezta.Uz viena no izgrieztajiem gabaliņiem uzzīmē 2 cm x 0.5 cm taisnstūri. Tā būs vieta kur mest monētas. Lai krājkase ilgāk kalpotu nostiprini monētu atveri apšujot tai apkārt apmēram 0,4 cm attālumā no malas.

Ja vēlies vari izrotāt cūciņu ar dažādiem elementiem – filca sirsniņām, uzšūt pērlītes vai podziņas, piešūt krāsainas lentītes vai mežģīnes. Vari arī izšūt burtus vai novēlējumu – tā šī krājkasīte kļūs vēl īpašāka.

Svarīgi ir uzšūt rotājumus pirms abas puses tiek sašūtas kopā.

Tagad ar roku vai šujmašīnu sašuj abas cūciņas formas kopā. Šuj aptuveni 0.3 cm no malas.Idejas, kā rotāt krājkasīti ir daudz un dažādas. Šeit ir daži piemēri, kā es izvēlējos rotāt savus darbiņus. Dāvanas ko gatavoju vīriešiem, rotāju maz vai vispār nemaz, jo pašas cūciņas par sevi sanāca glītas arī bez rotājumiem.

[metaslider id=”8754″]

Kā ideja ko vēl var izmantot rotājumiem, ja nav pērles un kristāli varu ieteikt no filca izgriezt iniciāļus vai arī visu vārdu, tāpat ar citas krāsas diedziņu var izšūt smukus zīmējumus.

Tā kā filcs ir praktisks materiāls un nav vajadzīga šujmašīna, lai izgatavotu smukas lietas tikai ar adatas un diega palīdzību es izgatavoju arī datora mapi ar rāvējslēdzēju. Tā arī var būt kā oriģināla dāvana vīrietim.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.