Šūšana

Kā uzšūt cepuri?

Uzšūt “beany” stila cepuri patiesībā ir vienkārši.

Šujot savu cepuri vari izvēlēties pati, gan krāsu, gan audumu. Ja izvēlēsies biezāku audumu būs ļoti aukstam laikam, ja paņemsi plānāku trikotāžas audumu būs lielisks aksesuārs rudens un pavasara sezonai.


Es šūšu ar šujmašīnu, bet darba apjoms nav liels tādēļ rūpīgi saspraužot, vai satrākalējot, cepures vīles vari sašūt ar rokām. Protams tas prasīs vairāk laika.

Audumu var izvēlēties veikalā, kādu plānu tikotāžu vai elastīgu kokvilnu. Bet kā variantu varu ieteikt, izmantot nevajadzīgu T-kreklu pavasara cepurei, bet kādu džemperi biezākai ziemas cepurei. Ja paņem džemperi, tad tā apakšējā daļa var kalpot par cepures malu, jo ir jau apstrādāta.

Lūk mana otra cepures šūšanas pamācība – Kā uzšūt beanie cepuri ar rokām- izmantojam nevajadzīgu džemperi


Cepures šūšanai izvēlējos vienu no internetā atrastām piegrieztnēm.

Šeit vari LEJUPLĀDĒT CEPURES PIEGRIEZTNES PDF , kuru es uzzīmēju.

Cepures shēmu sākumā zīmēju uz rūtiņu papīra, un pēc tam pārzīmēju uz plānā paīra.

Lūk šādi jāizskatās izklātai piegrieztnei.

Tā kā man ir parasts auduma gabals, lai nebūtu jāapstrādā cepures mala es šūšu dubulto cepuri, tas nozīmē, ka šo piegrieztni uzzīmēšu spoguļattēlā.

Pirms sākt griezt. Saspraudu papildus spraudītes, lai audums nenobīdās.

Nākošais solis ir aizšūt garo vīli un šai vīlei pretējo īso vīli. Attēlā zemāk var redzēt ka neesmu nošuvusi visu līdz galam. To aizšūšu, kad visas vīles būs nošūtas un cepure izgriezta uz labo pusi.

Tālāk cepures apaļā daļa.

Pirms sāku saspraust vai šūt es ar gludināmo lupatiņu un gludekli atgludināju vīles.

Jo kad cepure būs sašūta to būs sarežģīti izdarīt. Ar nogludinātām vīlītēm darbiņš vienmēr izskatās glītāk un arī strādāt vieglāk.Vispirms saspraudu abas tikko nošūtās vīles.

Tad no centra abas atlikušās malas.

Tagad rūpīgi jānošuj, nevelkot un nestiepjot audumu.

Tālāk cik iespējams atgludināju tikko nošūtās vīlītes. Un izmantojot sānā atstāto nesašūto gabalu, izgriezu cepuri uz labo pusi. Tagad jau var apskatīties kā tad cepure ir sanākusi un uzmērīt.


Vēl palikušas divas lietas ko izdarīt.

Pirmā ir sadiegt kopā cepures augšējo vīļu krustošanās vietas. To jāizdara tādēļ lai dubultā cepure neizslīd ārā, un lai nebūtu tā katru reizi jākārto pirms vilkt galvā.

Izvilku abus cepures galus ārā pa nesašūto caurumu.

Sadiedzu abu cepuru vīļu krustošanās vietas.Un pēdējais kas ir jāizdara – jāaizšauj atstātais vaļējais caurums sāna vīlē.

Ar spraudītēm saspraudu vaļējo vīli un sašuvu.

Cepure gatava.

Lai uzzinātu par jaunākajiem projektiem un pamācībām seko manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM.