Šūšana

Kā uzšūt “beanie” tipa cepuri – izmantojam nevajadzīgu džemperi

Šajā pamācība es vēlos parādīt otru vēl vienkāršāku un ātrāku veidu – kā uzšūt cepuri. Iepriekšējā pamācībā es parādīju soli-pa-solim, kā uzšūt dubulto “beanie” tipa cepurīti. Tur es izmantoju šujmašīnu. Šoreiz parādīšu, kā pavisam vienkārši un ātri uzšūt cepurīti ar rokām, neizmantojot šujmašīnu.

Šo cepurīti es uzšuvu 30 minūtēs. Tiešām ātri vai ne!

Darbam būs nepieciešams:

  • nevajadzīgs džemperis
  • pieskaņots diegs
  • šujamā adata
  • šķēres, papīrs, zīmulis un dažas adatas – spraudītes.
Cepure paredzēta galvas apkārtmēram 57 cm. Šis ir populārs izmērs. Bet ja nepieciešams vari savu piegrieztni attiecīgi sašaurināt vai palielināt.

Tiks izmantota tā pati piegrieztne. Lūk PDF piegrieztne no šī raksta angļu valodas versijas – LEJUPLĀDĒT PIEGRIEZTNI.

Es izmantoju plānu vienkrāsainu džemperi, kurš ir jau novalkājies un savu laiku nokalpojis. Pirms sākt šūt cepuri no tā, es džemperi izmazgāju un atpūkoju to daļu no kuras šūšu cepuri.

Ja nepieciešams viegli izgludini savu džemperi cauri mitrai lupatiņai.

Izgriez to uz kreiso pusi un saloki, līdzīgi kā parādīts nākošajā attēlā.

Uzklāj virsū piegrieztni un piespraud ar adatiņām, lai tā nekustās. Rūpīgi izgriez. Iesaku griezt uz galda vai grīdas, kur ir daudz vietas un džemperis nav daudz jācilā un jāburza, lai tiktu klāt visiem piegrieztnes izliekumiem.Lūk izgriezu apkārt piegrieztnei, tagad piegrieztni var noņemt nost. Man būs nepieciešams viegli nogriezt džempera sānu vīli, jo to uzreiz neizkustinot piegrieztni man nesanāca nogriezt. Vari atstāt izgriezto cepuri salocītu tādu, kā viņa ir tagad, jo tūliņ jau būs jāšuj pirmā vīle.

Šūsim aptuveni puss centimetru no malas. Pirmā vīle būs cepures mala, kas jāsašuj.

Šeit ir svarīgi, kā tiek šūts. Nekas nesanāks, ja šūsi vienkārši apmetot diegu ap cepures malu un nesanāks nekas lādzīgs, ja tiks šūts vienkārši izcakojot ar adatu līdz pa visu cepures malu.

Lai imitētu šujmašīnas vīli, kas nestaipās ir jāšuj iedurot adatiņu vienu solīti atpakaļ un tajā pašā dūrienā paejot solīti uz priekšu. Nākošo dūrienu atpakaļ taisi tur, kur iepriekšējā dūriena diegs iznāca ārā. Zinu grūt paskaidrot un saprast, bet varbūt augšējais attēls ļaus vieglāk saprast.

Lūk šādi jāizskatās vīlei no abām pusēm – skaties nākošo attēlu.

Kad garā vīle nošūta tādā pašā veidā jānošuj cepures pretējā pusē, tikai īsais gabaliņš – no locījuma līdz spicītei.

Tālāk pārloki cepuri tā lai vīle būt tai pa vidu un augšdaļa būtu apaļa. Izlīdzini cepuri tā lai abas vīles būtu tieši viena otrai pretī.

Sašuj apaļo cepures daļu. Nogriez liekos diedziņus un lai cepurīte izskatītos glīta un nostrādāta nogludini tās vīles caur lupatiņu.

Ja vēlies uzšūt vieglu kokvilnas auduma cepurīti, kas īpaši praktiska ir pavasarī un vasarā gan bērniem, gan pieaugušajiem, tad vari izmantot nevajadzīgu T-kreklu un šūt cepurīti, pēc otras pamācības – Kā uzšūt cepuri?