Šūšana

Datora mape no filca ar rāvējslēdzēju

Iepriecini sevi, vai kādu labu draugu ar pašas šūt datora mapīti.

Šādu mapi var šūt arī ar rokām, šūšanas apjoms ir samērā neliels.

Lai uzšūtu mapi būs nepieciešams biezs filca audums, diegs un rāvējslēdzējs – 30 cm, metāliski smalkie zobiņi.Vispirms izmēri vai uzzini internetā sava datora vai planšetes ārējos izmērus un augstumu. Tad pie katras malas pierēķini klāt pusi no ierīces augstuma un vēl apmēram 0,7 cm vai nedaudz mazāk. Lai būtu droša es pieliku klāt aptuveni 1 cm kopējam garumam.

Tālāk ļoti minimāli jānoapaļo  augšējie stūri, kur tiks šūts rāvējslēdzējs.

Rāvējslēdzējs jāiešuj tā lai tas vismaz 2 cm katrā malā būtu aplocīti pāri noapaļotajiem stūriem, ja sanāk vairāk tas nekas. Šāda lieta nepieciešama lai varētu ierīci netraucēti ievietot mapē.

Ar srpaudītēm piespraud rāvējslēdzēju pie viena no filca gabaliem. Rūpīgi pieloki pie apaļajiem stūriem, lai būtu gluds rāvējslēdzēja noapaļojums. Pašus rāvējslēdzēja galus beigās ieloki uz iekšu un nostiprini iekšpusē.

Es piespraudu un tad ar citas krāsas diegu pietrākalēju. Pēc tam piešuvu.Piestiprināt otru filca gabalu būs grūtāk. Novietoju abus filca gabalus vienu pret otru un izveidoju atzīmes uz rāvējslēdzēja un vēl nepiešūtā filca, tad šīs atzīmes saspraudu kopā un tālāk jau satrākalēju un iešuvu otru pusi rāvējslēdzēja.

Es šuvu ar šujmašīnu un noapaļotajās rāvējslēdzēja vietās gāja grūti, ja būtu šuvusi ar rokām būtu daudz vieglāk un ātrāk.

Pārbaudi vai rāvējslēdzējs viegli ir aiztaisāms un atverams, ja nav ārdi ārā un izlabo kļūdu. 🙂

Tālāk izdomāju, ka manai mapei nepieciešams dekors, tas gan lieliski izskatās gan arī palīdzēs datoru vieglāk noturēt rokās, jo mape nebūs vairs tik gluda un neslīdēs, būs kur pieķerties.

Savam dekoram izmantoju parastas strēmeles, vienā pusē man ir 3 otrā 2. Bet protams, ka ir arī daudz citi varinti, piemēram no tā paša filca vari izgriezt burtus un uzšūt iniciāļus, vienkāršas dekoratīvas bumbas, sirsniņas un vēl citas dekorācijas.

Lūk gatava mape. Man patīk, ja mape stingri pieguļ un dators neaizņem daudz vietas somā.Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.