Adījumi,  Adījumu pamācības

Kā adīt cepuri?

Šis manuprāt ir pats vienkāršākais un ātrākais cepures adīšanas veids. Cepurītes adīšanai nav nepieciešamas īpašas iemaņas. Tā kā tai nav raksta vai pīnes tās adīšanai neprasa daudz laika.

Šāda klasiska cepurīte ar atlocītu malu un bumbuli ir praktiska un vienmēr stilīga.

Esmu izmēģinājusi dažādus variantus un šis man sanāk viss labāk. Adot cepuri lielākās kļūdas, ko var pielaist ir noadīt pārāk stingru vai vaļīgu cepures apakšējo daļu vai arī noadīt cepuri par seklu vai tieši otrādi pārāk dziļu. Vēl šī cepure ir adīta pa riņķi un tātad tai nebūs vīle uz pakauša.



Ja vēlaties adīt cepuri ar pīnēm, tad diemžēl šī pamācība nederēs, jo valdziņu skaits būs pārāk mazs un arī pati cepure sanāks stipri par mazu.

Šī cepure ir vidēja izmēra, tā piemērota galvai ar apkārtmēru 57 cm.

Darbam nepieciešams:

  • 3 mm izmēra adatas es izmantoju 44 cm lociņa adatas, bet var izmantot 5 zeķu adatas tāda paša izmēra
  • 100 g dzijas, es izmantoju dziju 80% akrils un 20% vilnas sajaukumu, bet var izmantot arī tīru akrila dziju
  • tamboradata vai lāpāmadata.

Gadījumā, ja nav adatas uz lociņa vai zeķu adāmās adatas var izmantot arī divas garās adatas. Šādā gadījumā uzņemot valdziņus ir jāpieliek klāt vēl divus – vīles tiesai. Sanāks ka cepure tiks adīta izklātā veidā un beigās tā būs jāsašuj kopā.

Cepures adīšanas gaita

Uzņem 96 valdziņus.

12 cm ada 2 labiski, 2 kreiliski. Vai arī, ja vēlies mazliet oriģinālāku cepuri var adīt 12 cm “mazās pīnes” – Adījuma raksts mazajām pīnēm . Šis adījuma raksts ir ļoti līdzīgs.

Tālāk ada 13 cm labiski.



Atzīmē katru 8 valdziņu. Es izmantoju īpašas adīšanai izmantotas atzīmes, bet to vietā var izmantot saspraudes, papīra spraudītes vai diedziņus. Šīs atzīmes nepieciešamas, jo tagad cepure tiks sašaurināta saadot valdziņus. Kā redzams attēlā esmu atzīmējusi ar divām atzīmēm (sarkans, oranžs) jaunas rindas sākumu. Vadoties pēc šīs atzīmes būs zināms, kad beigt saadīt valdziņus, kā arī noadot vairākas rindas es zināšu ar, kuru valdziņu sākt jaunu saadīšanu.

Kad atzīmes saliktas sākam saadīt. Saadām pirmos divus valdziņus, tad adām līdz nākamajai atzīmei – saadām kopā atzīmēto valdziņu un nākošo valdziņu tam blakus.

Tālāk noada 4 rindas.

Vadoties pēc iepriekšējām atzīmēm 2 saada kopā un ada 6 valdziņus -atkārto kamēr noadīts viss riņķis.

Ada 3 rindas.

Atkārto saadīšanu. Saada 2 valdziņus ada 5 un atkal saada 2 . Tā turpināt kamēr pilns riņķis noadīts.



Ada 2 rindas.

Izmantojot tamboradatu vai lāpāmadatu uzver atlikušos valdziņus uz aptuveni 20 cm gara vilnas diega gabala, stingri savelk un sasien.

Nostiprina diegu cepures augšdaļā. Visus diedziņus nogriež īsākus un iever cepurē, tā lai tie nebūtu redzami.

Izgatavo bumbuli un stingri piešuj pie cepures.

Vēl viens cepures adīšanas veids – rievota cepurīte bez bumbuļa ar atlokāmu malu, kur es parādu kā ieadīt cepures locījuma vietu.

Pamācība – Kā adīt atlokāmu cepuri?

Ja patika šī cepures adīšanas pamācība apskati arī manu cepures šūšanas pamācību – Kā uzšūt cepuri?

Lai uzzinātu par maniem jaunākajiem projektiem un pamācībām seko manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM.