Skaistum kopšana

Atsauksme par The Ordinary Lactic Acid 10% + HA 2% sejas ādas pīlingu

Dažādus The Ordinary produktus lietoju jau vairākus gadus. Cenošos ik pa laikam mainīt savu sejas kopšanas ikdienu, tādēļ šoreiz nolēmu izmēģināt sejas pīlingu – skābi.

Par to kā man ar šo skābi veicās un manus secinājumus, lasi šī raksta turpinājumā.

Sākumā biju nolēmusi pamēģināt pīlinga skābi, par kuru viss internets ir sajūsmā un ir tiešām daudz pozitīvas atsauksmes –  The Ordinary AHA 30 % + BHA 2%.

Bet tomēr nedaudz ir bail, šādu produktu likt uz sejas. Tā taču ir skābe un diezgan stipra. Pašā The Ordinary mājas lapā, tiek ieteikts pirms, AHA 30 % + BHA 2% skābes lietošanas, sejas āda ir jāpieradina un sākumā ieteicams lieto vājākas pīlinga skābes.

Piemēram šīs trīs būtu piemērotas:

Tā kā mans ādas tips ir normāls ar noslieci uz sausu ādu es izvēlējos Lactic Acid 10%. 

Man nekad īpaši nav bijušas problēmas ar sejas kopšanas produktiem, ja nu vienīgi es nopirku, ko patiešām lētu vai arī nepareizi novērtēju savu ādu. Varu teikt, ka man sejas āda ir pacietīga.

Kam domāts The Ordinary Lactic Acid 10% + HA?

Lactic Acid, jeb Pienskābe ir alfa hidroksīd skābe, kas veicina ādas nolobīšanos. Šī desmit procentīgā skābe nodrošina vieglu sejas ādas pīlingu. Produkta sastāvā ir Tasmānijas pipars, kas palīdz mazināt kairinājumu un ādas jutīgumu, ko izraisa pīlings.

Respektīvi šī skābe aizvieto abrazīvos sejas skrubjus. Nav nepieciešams sejas ādu traumēt mehāniski. Skābe palīdz atmirušajām ādas šūnām ātrāk nolobīties. Tā iedarbojas uz ādas virskārtu.

Kā lietot The Ordinary Lactic Acid 10% + HA?

Lactic Acid skābi ir ieteicams lietot vakarā. Tā ir jāuzklāj uz attīrītas ādas. Jāļauj nožūt un tad var lietot citus sejas produktus – sejas krēmus un serumus. Sejas āda nedrīkst būt ar pušumiem vai rētām.

Ar The Ordinary produktiem ir jābūt uzmanīgam – daudzus no tiem nedrīkst lietot vienlaicīgi.

Vēl lai pieradinātu ādu pie šāda produkta to var jaukt ar kādu citu piemērotu sejas produktu – piemēram hilaron skābi.

Patiesībā ļoti būtiski ir šo skābi lietot tikai un vienīgi vakarā. Un kamēr vien šis produkts tiek lietots pa dienu uz sejas obligāti jābūt uzklātam SPF ar lielu aizsardzību. Šī skābe un daudzas citas padara ādu neiedomājami jutīgu un var izraisīt ādas bojājumus saules starojuma iedarbībā. Piemēram paaugstinātu pigmentāciju vai arī saules apdegumu. Tādēļ noteikti jāuzmanās.

Ar kādu mērķi es izvēlējos pīlinga skābi un ko sagaidīju no tās?

Vācot informāciju par šo produktu es noskaidroju, ka šī skābe ne tikai attīra ādu no atmirušajām ādas šūnām, bet arī palīdz izlīdzināt ādas toni, kā arī tā novērš ādas sausumu. Vēl arī tā izlīdzina ādu un ar laiku pazūd dažādas mikro rētiņas un pleķi no veciem izsitumiem.

Man arī nepatīk ādas skrubji, ar dažādām abrazīvām daļiņām, šķiet ka pēc tiem mana sejas āda ir pārāk kairināta un vairāk metas izsitumi. Tādēļ nolēmu ka šāda pīlinga skābe, kuru varu lietot vakarā pirms sejas krēma vai eļļas būtu labs risinājums.

Mana pieredze un atsauksmes lietojot šo skābi vienu mēnesi

Pirmos vakarus, kad uzklāju šo produktu īpaši nekādas izmaiņas nejutu. Tikai nedaudz kņudināja.

Pēc nedēļas man uz vaiga, virslūpas un uz zoda parādījās sarkanas pumpas. Tādas, kas ir ļoti dziļi zem ādas. Ar šādu situāciju jau biju saskarusies iepriekš lietojot The Ordinary Toniku. Tādēļ tas mani nesatrauca, jo sapratu, ka šī skābe velk ārā no ādas virskārtas “netīrumus”.

Tālāk palika sliktāk. Turpinot lietot šo skābi uz vietām, kur zem ādas bija pumpas, ādas virskārta palika cieta. Tā kā man nebija pušumi šis fakts mani izbrīnīja, jo pēc manas loģikas skābei tieši vajadzētu nolobīt atmirušo ādu, nevis veidot cietas ādas pārklājumu uz vietām, kur veidojas pumpa.

Runājot par ādas stāvokli. Tādas īpašas izmaiņas redzēt nevar arī pēc 4 nedēļu lietošanas. Bet āda paliek īpaši jutīga.

Tagad zinu, ko nozīmē jutīga āda. Kad ar roku pieskaries ādai un šķiet, ka tā tiek durstīta ar adatiņām, ļoti var just, kad tiek taisītas grimases.

Kad sapratu, ka situācija ar apsārtumiem un pumpām nepaliks labāka es pārstāju lietot skābi, katru vakaru. Turpināju to lietot katru 3 vakaru.

Ja godīgi tad šīs skābes izraisītās pumpas ir briesmīgas. Man nācās atmiekšķēt sejas ādu un noņemt to cieto virskārtu. Tālāk nekas iepriecinošs. Tās vietas, kur bija izmetušies izsitumi, arī pēc mēneša joprojām ir sarkani pleķi, kas izzūd ļoti lēni.

Komplektā pie Lactic Acid 10% + HA es iegādājos arī The Ordinary rožu kauliņu eļļu, kuru lietoju pēc skābes uz nakti, tādēļ nedomāju, ka pie vainas varētu būt, kāds cits produkts, ko lietoju paralēli skābei.

Mana atsauksme un secinājumi par The Ordinary Lactic Acid 10% + HA

Vēl neesmu gatava atteikties un mest malā šo produktu, jo zinu, ka The Ordinary sejas kosmētikai ir nepieciešams laiks vismaz 12 nedēļas, lai būtu redzams tās efekts.

Vēl viens no maniem secinājumiem ir tāds, ka varbūt es sevi pārvērtēju un man vajadzēja tomēr sākt ar 5% skābi. Un pie šī vēlos piebilst, ka tomēr labi izdarīju un nesāku ar to pašu stiprāko un izslavēto produktu AHA + BHA.

Īpašas izmaiņas vai uzlabojumus ādas izskatā, neskaitot tās trakās pumpas, es nepamanīju.

Es noteikti nebūšu tā, kas teikt, ka jums noteikti vajag šo produktu un tas ir brīnumlīdzeklis – tā nav.

Joprojām lietoju, šo skābi pīlinga nolūkos, katru trešo vakaru. Nedomāju, ka pirkšu to atkārtoti, visticamāk izvēlēšos pamēģināt Mandelic Acid skābi varbūt tā ir man vairāk piemērota.

Ja Tevi interesē kādus vēl produktus esmu izmēģinājusi meklē sadāļā Skaistum kopšana.

Vēl es dalos ar saviem jaunākajiem mājsaimniecības atklājumiem un rokdarbu pamācībām Instagram – @kremi.lv un Facebook.