Skaistum kopšana

Kā PAREIZI lietot ābolu etiķi matiem?

Esmu dzirdējusi tik daudz brīnum lietas par ābolu etiķi un efektu ko tas atstāj uz matiem. Tas veicina matu augšanu un padara tos spīdīgus un viegli ķemmējamus.

Ilgu laiku atpakaļ pēc neveiksmīga friziera apmeklējuma es izmēģināju matu skalošanu ar ābolu etiķa ūdeni, lai veicinātu ātrāku matu augšanu un novērstu lūšanu. Un pavisam noteikti varu teikt, ka rezultāts man nemaz nepatika. Mati kļuva elektriski un pinkaini. Toreiz es nospriedu, ka mani mati vienkārši nav piemēroti ābolu etiķim un es atradu citu metodi.

Šajā rakstā es pastāstīšu par savu atklājumu, kas man bija īsts “ahā” moments.

Tagad es zinu, ka ir pareizais veids un nepareizais veids, kā var skalot matus ar ābolu etiķi.

Ko dod ābolu etiķis mūsu matiem?

  • mazina blaugznas un novērš galvas ādas niezēšanu
  • attīra matus no matu kopšanas līdzekļu daļiņām, kas tajos ar laiku uzkrājas
  • līdzsvaro PH līmeni matos
  • padara matus spīdīgus
  • aizver mata zvīņas.

Kopš sāku ābolu etiķi savos matos lietot pareizi varu teikt, ka dažas no šīm īpašībām tiešām piepildās un ir redzamas.

Ikdienā cenšos izvairīties no matu gumiju nēsāšanas, jo man ir īss matu griezums un arī mati ir plāni un tādēļ matu gumija tos vēl vairāk traumē. Bet nesen atkal biju atradusi vienu gumiju savos krājumos un pārmaiņas pēc sāku valkāt matus mazā copītē uz pakauša, kā rezultātā man sāka niezēt pakausis un galvas āda kopumā. Nepatīkama un nepierasta sajūta. Un teikšu godīgi man bija tāds atvieglojums, kad pēc ābolu etiķa man nekas nekur neniezēja! Tik viegla sajūta, liekas, ka galvas āda uzelpoja beidzot pa ilgiem laikiem.

Otrs ko varu teikt pavisam noteikti ir tas, ka pēc jaunās metodes un skalojot matus pareizi tie tiešām kļuva spīdīgi. Mani mati laistās. Mani mati ir parasti, protams ka tiem ir savs spīdums, bet etiķa kūre viņiem iedeva pavisam citu efektu.

 

Atgriežoties pie tā, ka es matus sāku valkāt copē. Tie bija kļuvuši plāni un nedzīvi, tā vienmēr ir pēc ziemas cepuru valkāšanas un dzīvošanas telpās. Domāju, ka mums visām pavasarī mati nav tajā labākajā stāvoklī. Un atkal izskalojot ar etiķi te nu bija tas lielais “ahā” moments.

Izrādās mani mati ir ar lielām lokām un viļņiem!

Tā kā jāpavada laiks mājās tad es viņus nežāvēju ar fēnu kā parasti, bet ļāvu izžūt pašiem. Un jā lokas un viļņi, vēl pie tam saulē laistās un spīd! Ar fēnu es žāvēju vienmēr, jo bez tā mani mati ir pieglaudušies pie galvas un pūkaini, noņem man visu pašpārliecinātību.

Kādēļ izskalojot ar ābolu etiķi notiek matu brīnumi?

Man vienmēr šķita, ka ābolu etiķi iegūst no dabīgām izejvielām un tādēļ tur ir vitamīni, kas matus padara veselus un koptus. Lai arī ābolu etiķī ir daudz vērtīgo sastāvdaļu un tas tiešām ir augstvērtīgs produkts, atbilde slēpjas pavisam citā. Patiesībā viss noslēpums ir PH līmenī, kuru pievienojot ūdenim noregulē šis etiķis.

Ābolu etiķa PH līmenis ir aptuveni 3. Matu normāls PH līmenis ir 5. Pie šāda PH līmeņa matu zvīņas tiek aizvērta un mats ir gluds, elastīgs un tas nelūzt. Mūsu ikdienā, normāls ūdens PH ir 7. Ja PH līmenis ir par augstu mūsu matiem, tie kļūst sausi, lūztoši, elektrizējas un nespīd. Un tas viss notiek dēļ tā ka mata zvīņas netiek aizvērtas un mats tiek pakļauts apkārtējai videi – saule, ķemmēšana, žāvēšana, matu līdzekļu utt.

Tādēļ pievienojot nedaudz šī etiķa ūdenim ar ko tiek skaloti mati PH līmenis tiek izlīdzināts līdz matam nepieciešamajam 4.5 – 5 PH.

Ja vēlies izmēģināt ābolu etiķi saviem matiem, tad zini, ka šai procedūrai nederēs parastais ābolu etiķis. Veikala plauktos ir jāmeklē nefiltrēts un nerafinēts etiķis. Tik ar šo etiķi būs iespējams sasniegt maksimālu efektu, tas satur visas vērtīgās īpašības, kas palīdzēs nogludināt matu, samazināt PH līmeni un arī dos matam nepieciešamos vitamīnus, lai padarīt tos spīdīgus.

Es izmantoju šo etiķi. Tas ir nefiltrēts un tādēļ tajā ir nosēdumi. Atceries, ka pirms lietošanas to vajag saskalot.

Ābolu etiķa lietošana matiem

Kā jau raksta sākumā minēju, es pamēģināju matu skalošanu ar etiķi esmu mēģinājusi jau iepriekš un nesasniedzu vēlamo efektu. Pirms pastāstīšu, kā tad ir jālieto šis etiķis dažos vārdos aprakstīšu savu NEPAREIZO pieeju.

Tātad es izmazgāju matus ar šampūn, bļodā ielēju aukstu ūdeni, “uz aci” pielēju parastu etiķi un iemērcu matus. Tad ietinu matus dvielī un žāvēju kā parasti.

NEPAREIZI – tā nevajag darīt!

Tagad, kad esam izrunājuši par pareizo etiķi, par tā efektu un par to kāpēc ir šāds efekts ķeramies klāt tam kā tad viņš pareizi ir jālieto.

  • Pirms matu mazgāšanas es jau laicīgi sagatavoju trauku ar etiķa ūdeni. Es izmantoju 1 litra mērglāzi. Pieleju to pilnu ar aukstu ūdeni un pievienoju aptuveni 1.5 ēdamkaroti nefiltrēta etiķa un samaisu. Ja nevari izturēt pilnīgi aukstu ūdeni lieto viegli remdenu, bet tas jau mums ir zināms, ka arī aukstais ūdens palīdz aizvērt matu zvīņas – tāka dubult efekts.
  • Izmazgā matus kā parasti. Es mazgāju ar šampūnu un tad ar kondicionieri izskaloju. Piebildīšu, ka lietoju šampūnus bez parabēniem un silikoniem, bet tas ir tādēļ, ka esmu īpaši saudzīga pret saviem matiem. Domāju ka arī parastais tavs ikdienas iemīļotais šampūns un kondicionieris derēs.
  • Un tikai pēc kondicioniera es matus izskaloju ar ābolu etiķa maisījumu. Ar dvieli izsusinu matus. Nežmiedzu un netinu dvielī. Jo kā mēs zinām mats ir viss trauslākais, kad tas ir slapjš. Tas ir īpaši staipīgs un tādēļ arī viegli plūst lūzt un šķeļas.
  • Tālāk ļauju matiem izžūt, ja gribu lokainus tad viegli iespiežu tos ar plaukstām lai veidotu lokas un vairāk neaiztieku. Vai arī ļauju tiem pažūt un tad izmantojot karstuma aizsarglīdzekli žāvēju ar fēnu.

Ko es darīju nepareizi pirmajā variantā

Tad kāpēc man sākumā rezultāts likās tik briesmīgs un nolēmu ka mani mati nav piemēroti šai procedūrai?

Darīju es nepareizi trīs lietas.

Pirmā ir tā, ka es izmazgāju tikai ar šampūnu un neizskaloju ar kondicionieri.

Otrā kļūda ir tā ka es lietoju parasto ābolu etiķi.

Trešā viss trakākā kļūda ir tā, ka es ielēju etiķi uz aci un noteikti uztaisīju to PH līmeni matiem galīgi nesaprotamu. Un man arī šķita, jo vairāk pieliešu, jo labāk būs. Tur taču vitamīni un visas labās lietiņas.

Tagad esmu gudrāka un varu padalīties arī ar citiem.

Daži ābolu etiķa mīnusi

Nobeigumā vēlos piebilst dažas lietas ar ko ir jārēķinās izmantojot šo matu kopšanas metodi.

Etiķa aromāts tas ir diezgan stiprs, īpaši vannas istabā.

Pēc skalošanas es ar ūdeni kārtīgi aizskaloju visu etiķa ūdeni no dušas. Savādāk vannas istaba smaržos pēc marinādes tik ilgi, kamēr etiķis izgaros.

Dvielis kurā susini matus arī smaržos pēc etiķa, tādēļ man ir atsevišķi maigs matu dvielis. Tas arī smaržos pēc etiķa kamēr būs mitrs, kad izžūst smarža vairs nav tik ļoti jūtama.

Un viss beidzot mati. Kad pirmo reizi izskaloju un sajutu ka mati smaržo pēc etiķa izbijos nepajokam! Bet tā kā nebija paredzēts iet nekur ārā no mājas pārcietu žūšanas procesu un varu teikt, ka tad kad mati izžūst tie vairs nesmaržo pēc etiķa. Tā ka var lietot droši.

Vēl par savu pieredzi matu kopšanā dalos šajā rakstā – Labākā dabīgā maska ātrākai matu augšanai

Sargā un kop savus matus – neļauj vējam tos plosīt.

Valkā cepuri ziemā silto un siltajā laikā plāno. Lūk manas pamācības lieliski noderēs gan uzadīt gan uzšūt ātras smukas cepurītes.

Kā adīt cepuri? un Kā uzšūt beanie tipa cepuri izmantojam nevajadzīgu džemperi