Adījumi,  Adījumu pamācības

Kā adīt zeķi? 2. daļa – zeķes purngala adīšana – foto pamācība

Šis ir turpinājums rakstam par to kā adīt zeķi. Pirmo daļu meklē šeit – “Kā uzadīt zeķi? Zeķes papēža adīšana“.

Pirmajā daļā pastāstīju kā noadīt zeķes stulmiņu un zeķes papēdi. Šajā daļā uzadīsim zeķes pēdas daļu un purngalu.

Šo zeķi adīsim 39. – 40. izmēra pēdai. Kā zināms 40 izmērs ir 26 cm garš. Tātad noadīšu 22 cm un atlikušos 4 cm atstāšu purngalam.

– No papēža malas līdz purngala uzsākšanai noadām 76 rindas. Vai arī ja adi zeķi priekš sevis, tad to var uzvilkt kājā – atstāj visas 4 adatas iekšā. Lai sāktu adīt purngalu, adījumam ir jānosedz pēdas mazais pirkstiņš.– Zeķes abos sānos sāksim saadīt valdziņus. Divus adatas pēdējos un divus nākošās adatas pirmos.

Saadīti valdziņi zeķes sānā.
Kā redzams valdziņi tiek saadīti tikai sānos. Zeķes augšējā un apakšējā daļā adām kā parasti.

– Veicam saadīšanu kamēr uz katras adatas paliek 2 valdziņi, kopā 8 valdziņi.

Palikuši 8 valdziņi neizadīti.

– Nogrieziet diegu apmēram 10 cm garu un ar tamboradatu vai lāpāmadatu izvelciet diegu cauri atlikušajiem astoņiem valdziņiem.

– Tagad, lai zeķi pabeigtu ar tamboradatu vai lāpāmadatu ievelciet diedziņu purngalā un nostipriniet zeķes iekšpusē. Tāpat izdariet arī ar diedziņu zeķes stulmā, ievelciet to starp izadītajiem valdziņiem.

IR vēl citi veidi kā adīt purngalu. Rakstā Zeķes adīšana iesācējiem, adīta zeķe bērnam es parādu, kā veikt purngala noraukšanu saadot valdziņus uzsākot, katru adatu.Ja pirmo zeķi var adīt izmantojot centimetra mēru un nelielo matemātiku, lai uzadītu papēdi, tad adot otru zeķi ir jāskaita rindiņas un tā jānoada identiska, lai sanāktu glīts vienāds zeķu pāris.

Daži padomi iesācējai

  • Ja šis ir pirmais zeķu pāris, ko adi tad es iesaku pirmo zeķi adīt maza izmēra.
  • Adi bērnu zeķīti, neķeries uzreiz adīt lielu vīriešu zeķi. Adot mazu zeķi nebūs jāpatērē laiks stulmam un zeķes pēdas daļai.
  • Ja adi mazu zeķi tad pamanot, ka esi nokļūdījies nav žēl paārdīt ārā un adīt vēlreiz.
  • Pirmajai zeķei droši izvēlies rupjāku dziju un ja vēlies ņem resnākas adatas. Ja skaties manās bildēs un domā – ak cik blīvi noadīts, šausmas cik tievas adatas – man ar šīm adatām ir ērti un ar tām es adu visas zeķes neskatoties uz dziju.
  • Runājot par to cik blīvi ada, tad droši var adīt brīvāk, galvenais, lai adatas nekrīt no cilpām ārā.

Lai uzzinātu par jaunākajiem projektiem un pamācībām seko manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM.