Receptes

Kādēļ svarīgi pievienot citrona sulu gatavojot ievārījumu?

Ir svarīgi izmantot svaigu citronu sulu, nevis pudelēs pildītu citronu sulu, jo pēdējā var saturēt konservantus vai mākslīgas piedevas, kas var ietekmēt ievārījuma kvalitāti. Pievienojamās citronu sulas daudzums var atšķirties atkarībā no receptes un personīgās izvēles, taču parasti 1/4 tase citrona sulas uz 4 glāzēm augļu ir pietiekošs daudzums.

Citronu sulas pievienošana ievārījumam kalpo vairākiem mērķiem.

Dabīgais pektīna avots

Citronu sula satur dabisko pektīnu, daudzos augļos atrodamu vielu, kas palīdz ievārījumam sacietēt un sabiezēt. Pektīns ir atbildīgs par ievārījuma želejveida tekstūras piešķiršanu, ļaujot tam saglabāt formu.

Garšas uzlabošana

Citronu sula ievārījumam piešķir patīkamu pikantu garšu, uzlabojot vispārējo garšu un nodrošinot jauku augļu un cukura salduma līdzsvaru.

Konservējoša iedarbība

Citronu sulas dabiskais skābums darbojas kā konservants, palīdzot aizkavēt baktēriju un pelējuma sēnīšu augšanu ievārījumā. Tas pagarina ievārījuma glabāšanas laiku un palīdz saglabāt tā svaigumu ilgāku laiku.

Spilgtāka krāsa

Citronu sulas skābums var palīdzēt saglabāt vai uzlabot ievārījumā izmantoto augļu košo krāsu, padarot to vizuāli pievilcīgu.

Novērš kristalizāciju

Citronu sula var palīdzēt novērst ievārījumā esošā cukura kristalizāciju, kas var notikt gatavošanas procesā.

Viens no ievārījumiem, kurā lieliski iederas citronu sula ir aprikožu. Gan krāsa, gan garša ir nepārspējamas.