Sejai,  Skaistum kopšana

Vai tu kop savu sejas ādu atbilstoši tās tipam?

Mainoties gadalaikiem seja tiek pakļauta papildus pārbaudījumiem. Bet pirms ķerties pie krēma bundžiņām nosaki, kāds ir tavs sejas ādas tips, sekojošā tabula palīdzēs to noteikt.

Ādas tips Galvenās pazīmes Ādas poru izskats Aktīvo vielu iedarbība
Normāla Asins apgāde ādai ir vienmērīga, tādēļ tai ir viegli rozā nokrāsa. Uz tausti āda ir gluda un stingra. No pieres līdz kaklam tā ir vienmērīgas. Poras ir praktiski nepamanāmas, to izmēra dēļ tās reti aizsporstojas. Jojobas ekstrakts saglabā ādas dabīgo elastību, savukārt beta-karotīns ‘palīdz aizsargāt ādu no brīvo radikālu iedarbības.
Kombinēta Āda ir spīdīga ua pieres, deguna un zoda. Savukārt āda uz vaigiem šķiet vairāk sausa, kā nosmāla. Uz pieres, deguna un zoda var redzēt melnus punktiņus, ka liecina par aizsērējušām porām. Ārstnieciskie māli lieliski atver un attīra aizsērējušas poras. Tāpat mālu maskas mazina vai novērš spīdumu pieres, deguna un zoda apvidū.
Taukaina Asins apgāde ādai ir nepietiekoša, tā ir bāla un ar pūtītēm, ktunciņu ir maz. Pirms mensturācijām šāda āda kļūst īpaši taukaina. Poras ir lielas un bieži iekaisušas. Āda šķiet raupja un bieza. Ādas kopšanai nepieciešams lietot spirtu saturošus tonikus, tie sausina pūtītes un iedarbojas antibakteriāli.
Sausa Ādai trūkst mitruma un taukvielu, tā ir īpaši jutīga. Agŗi sāk parādīties krunciņas. Zonā starp uzacīm un vaigu augšājā daļā var būt aizsprostotas poras. Bet pārsvarā tās ir mazas. Ādai nepārtraukti ir nepieciešama mitrināšana un tā ātri zaudē elastību. Alvejas ekstrakts pasargā to no izžūšanas. Ūdens augu ekstrakts uzlabo ādas šūnu aktivitāti.

Normāla āda

Mazgāšana
Ideāli piemēroti ir mazgājoši losjoni, kas nodrošina pareizu ādas PH līdzsvaru. Bet ja tāds nav pa rokai, lieliski noderēs vienkārši ūdens un saudzīgas ziepes.

Attīrīšana
Dziļai attīrīšanai ieteicami ir losjoni un toniki sejas ādai. Tie notīra pēdējās kosmētikas un ādas tauku paliekas un sagatavo ādu turpmākām ādas kopšanas procedūrām.

Rūpes
No rīta pietiks ar viegla mitrinoša krēma uzklāšanu uz sejas ādas. Vakarā var lietot nedaudz treknāku sejas pieniņu. Tas ne tikai atjaunos pa dienu zaudēto mitruma daudzumu ādā, bet arī palīdzēs ādai atjaunoties nakts laikā.

Padoms
Reizi nedēļā uztaisi sejas ādas pīlingu izmantojot sejas skrubi. Tas palīdzēs izlīdzināt ādu un dziļi to attīrīt. Neaizmirsti attīrīt arī kakla un dekoltē ādu.

Kombinēta āda

Mazgāšana
Lai vienmērīgi attīrītu gan taukainu, gan sausu ādu ieteicams izmantot maigu attīrošu pieniņu.

Attīrīšana
losjoni saturoši spirtu nav ieteicami, tie no sausas ādas apgabaliem noņem pārlieku daudz tauku šūnu. To pašu efektu rada arī karsts ūdens, tādēļ dekoratīvās kosmētikas un attīrošo līdzekļu pārpalikumu viss labāk noskalot ar aukstu ūdeni.

Rūpes
Sejas vidus daļai nepieciešama vairāk mitrināšana, bet vaigiem vairāk barošana. Kombinētam ādas tipam ideāli piemēroti ir kombinētie sejas krēmi, piemēram, tādi kas satur augļskābes poru samazināšanai, vai arī ar pretiekaisuma efektu.

Padoms
Uz taukainas ādas zonas (piere, deguns, zods) var palutināt ar nomierinošām ārstniecisko mālu maskām. Vaigiem vairāk piemērotas maskas ar barojošām īpašībām. Pirms dekoratīvās kosmētikas uzklāšanas noslaukiet taukainās ādas zonas ar losjonu , kas piedod matējošu efektu.

Taukaina āda

Mazgāšana
Lieliski piemēroti ir attīroši gēli ar augļskābēm un līdzekļi ar vieglu pīlinga efektu. Tie atbrīvo ādu no liekajām tauku šūnām.

Attīrīšana
Šādam ādas tipam ideāli piemēroti ir speciāli losjoni taukainai ādai. Tiem piemīt ādu savelkošs efekts. Poras tiek samazinātas un āda kļūst daudz maigāka. Lai āda nespīdētu piemēroti ir toniki ar matējošu efektu.

Rūpes
No rīta un vakarā ieteicams lietot kosmētiku, kas satur daudz mitruma un maz tauku, šādā veidā iespējams pasargāt ādu no jaunu pūtīšu veidošanās. Lieliski piemēroti ir losjoni un krēmi, kuru iedarbība ilgs 24 stundas. Tie uzsūc liekās tauku šūnas, mazina to veidošanos un padara ādu mattētu.

Padoms
Taukainas ādas kopšanai ieteicams divas reizes nedēļā veikt ādas pīlingu, kas satur augļskābes. Augļskābes novērš raga kārtiņas un pūtīšu veidošanos. Periodiski var taisīt arī mālu maskas ar ārstniecība saugu ekstraktiem.

Sausa āda

Mazgāšana
Sauas, novecojoša āda ir ļoti jutīga. Parastas mazgāšanas ziepes un mazgājošus losjonus šāda tipa āda nepanes. Tai nepieciešami līdzekļi, ka uz ādas atstāj plānu tauku kārtiņu, šādā veidā aizsargājot dabīgo ādas aizsargslāni.

Attīrīšana
Parcik sausas ādas tauku dziedzeri nespēj to nodrošināt ar nepieciešamajām taukvielām, āda var tik traumēta jau mazgāšanas laikā. Spirtu saturoši līdzekļi ir jāzislēdz no sauas ādas kopšanas! Viss labāk attīrīsānai ieteicams izmantot speciālus balansējošus līdzekļus, vai arī vates taponu samērcētu kumelīšu ziedu uzlējumā.

Rūpes
Šādas ādas tipa kopšanai piemēroti sejās kremi, kas pakāpeniski atjauno ādas aktīvās vielas. Iteicami ir arī reģenerējoši kremi, kas veicina kalogēna un elastīna veidošanos ādā.

Padoms
Mitrinošas maskas mīkstina grumbas. Viss intensīvāko iedarbību veic sejas kopšanas līdzekļi ampulās. Tie apgādā sausu ādu ar aktīvajām vielā koncentrētā apjomā efektīvāk, kā parasti krēmi.

Leave a Reply

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta.