Dārzam

3 vērtīgi padomi, lai pelargonijas bagātīgi ziedētu visu vasaru

Uzturēt pelargonijas veselas, stipras un ziedošas visas vasaras garumā nav grūti. Faktiski, ievērojot dažus vienkāršus kopšanas un uzturēšanas padomus, jūs varat iegūt krāšņus ziedus no agra pavasara līdz pat pirmajām salnām!

Pelargonijas vienmēr ir bijušas iecienītas starp dārzniekiem, kuri meklē košus, noturīgus vasaras ziedus. Ar garajiem, izstieptajiem ziedu kātiem tās ir lieliski piemērotas stādīšanai tieši puķu dobēs vai podos, kastēs un piekaramajos grozos to piepildīšanai ar kupliem krāsainiem ziediem.

Pelargonijām reti uzbrūk kukaiņi vai kaitēkļi. Patiesībā tās pat mēdz audzēt sakņu dārzos blakus kāpostiem un ziedkāpostiem, jo ​​tiek uzskatīts, ka tās atbaida kāpostu tārpus.

Diemžēl bieži var redzēt, ka vasaras vidū ģerāniju podu ir panīkuši. Ja netiek pienācīgi kopti, augi var izstīdzēt, un ziedēšana ir reta ar maz ziediņiem. Bet, par laimi, nav nepieciešams daudz, lai pelargonija atgrieztos dzīvē.

Kā uzturēt pelargoniju kupli ziedošu – 3 vienkārši padomi

Lai gan liela daļa puķu audzētāju domā par ģerāniju kā viengadīgu, patiesībā tās ir daudzgadīgs augs.

Bet, tā kā to saknes ir daudzgadīgas, ir daži galvenie aspekti, lai panāktu to bagātīgāku ziedēšanu, audzējot kā viengadīgus augus. Un tas viss sākas ar neļaujot šiem strauji augošajiem augiem izplesties , lai izveidotu kompaktāku, noturīgāku augšanas modeli.

#1 – Zaru apgriešana, lai veicinātu ziedu veidošanos

Pelargonijas izstīdzē un paliekt retas, ja tās atstāj augt pašas par sevi. It īpaši, ja tās aug podos, konteineros vai piekārtos grozos.

Ar ierobežotu vietu augsnē augi mēdz augt uz āru, cik ātri vien iespējams. Šī iemesla dēļ ir svarīgi ierobežot stublāju augšanu, lai panāktu blīvāku un biezāku augšanu.

Vislabāk ir sākt sezonu, apgriežot pelargonijas zarus par 1.5 – 2 cm . To var viegli izdarīt ar šķērēm, dārza grieznēm vai pat ar asiem nagiem.

Šādi augs tiek mudināts no apgrieztajiem kātiem izaudzēt vairākus dzinumus. Pat nobriedušāki augi vasaras vidū var gūt labumu no neliela apgriešanas. Tā rezultātā augs ir daudz kuplāks un veselīgāks. Un dot daudz vairāk ziedu.

#2 – Veco ziedu izkniebšana

Kad pelargonijas ziedi sāk parādīties un ziedēt, ir pienācis laiks sākt darboties ar novītušajiem ziediem. Regulāra noziedējušo ziediņu izkniebšana ir ļoti svarīga, lai veicinātu nepārtrauktu plaukšanu daudziem viengadīgajiem un daudzgadīgajiem augiem.

Runājot par pelargonijām, tas parasti ir lielākais šķērslis, kas neļauj augiem visu sezonu spēcīgi ziedēt. Nenoņemot vecos ziedus un stublājus, augs turpina sadedzināt vērtīgos resursus un enerģiju uz bojātajiem ziediem.

Noteikti nogrieziet zieda kātu pēc iespējas tuvāk pamatnei. Tas neļauj pelargonijām izšķērdēt vērtīgos resursus, mēģinot salabot ziedu un kātu.

Papildus noziedējušajiem ziediem vienmēr nogrieziet no auga arī visas izbalējušās vai bojātās lapas. Tāpat kā ar veciem ziediem, augi izmanto milzīgu enerģijas daudzumu, mēģinot dziedēt bojātās lapas.

#3 – Pelargoniju laistīšana un mēslošana

Lai gan pelargonijas neprasa īpašu barošanu no augsnes, tās var gūt lielu labumu no regulāras universālā mēslojuma devas. Īpaši tās, kas aug konteineros un grozos, kur ir ierobežota platība augsnē un barības vielu pieejamība.

Lēna un vienmērīga mēslošana ir labāka nekā lielas vienreizējas barības vielu devas. Tas nodrošina vienmērīgu augšanu un ļauj augam izmantot papildu enerģijas daļu ziedēšanai, nevis lielai lapotnes veidošanai.

Lai iegūtu labākos rezultātus, ik pēc 21 līdz 28 dienām izmantojiet vieglu universālā šķidrā mēslojuma devu. Šķidrais mēslojums ātri piegādā barības vielas – absorbējoties gan caur auga saknēm, gan lapām. Lai deva nebūtu pārāk stipra pelargonijām, samaisiet apmēram pusi no parastā ieteicamā daudzuma.

Pelargoniju laistīšana

Visbeidzot, laistīšana, kam ir galvenā loma gan ziedu veidošanā, gan to nepārtrauktā dzīšanas procesā. Augs, kas streso no pārāk maz vai pārāk daudz ūdens, palēninās vai pat apturēs jaunu ziedēšanu.

Grozi un konteineri būs jālaista biežāk nekā pelargonijas, kas aug puķu dobēs. Tas ir vienkārši tāpēc, ka tie mēdz ātrāk izžūt. Bet ir svarīgi neļaut pelargoniju saknēm ilgstoši sēdēt ūdenī.

Patiesībā pelargoniju labāk laistīt retāk, bet ar lielāku ūdens daudzumu, nevis nemainīgas mazas devas.

Pirms laistīšanas pārbaudiet augsni, izmantojot rādītājpirksta galu. Iebāziet pirksta galu dažu centimetru dziļumā augsnē, ja jūtat mitrumu, pirms laistīšanas ļaujiet augsnei izžūt.

Lūk 3 vienkārši atslēgas nosacījumi, lai jūsu pelargonijas šovasar bagātīgi ziedētu!

Noteikti izlasiet arī rakstu, kā pagatavot puķu mēslojumu no banānu mizām.