Dārzam

Orhideju mēslojums no banānu mizām

Orhidejas ir regulāri jāpiebaro. Tādēļ ir nopērkami dažādi mēslojuma veidi. Es savām orhidejām ilgu laiku pirku šķidros mēslojumus, bet man vienmēr ir šaubas vai neesmu pielējusi par daudz attiecībā pret ūdeni laistāmajā kanniņā. Ja pievienošu par daudz varu apdedzināt saknes augam, tādēļ pievienoju praktiski pilītes.

Tagad esmu atklājusi drošu un vienkāršu mēslošanas līdzekli – banānu mizas!

Kā pagatavot banānu mizu mēslojumu mājās?

Pavisam vienkārši! Mizas sagriež 3 cm gabaliņos un izkaltē uz cepam papīra vai avīzes. Man liels daudzums mizu paliek pāri cepot banānu kēksu ar kanēli un tumšo šokolādi.

Kad miziņas pavisam sausas, lieku tās papīra maisiņā līdzīgi kā glabājot tēju. Kad nepieciešams piebarot orhidejas stikla burciņā apleju aptuveni puss sauju miziņu ar vārošu ūdeni.

Atstāju uzlējumu atdzist, kamēr pilnīgi auksts. Izņemu ārā izmirkušās miziņas un varu laistīt savas orhidejas.Es šādu uzlējumu gatavoju, kad orhideja taisās ziedēt un arī tās ziedēšanas laikā. Puķes zied pilniem zariem, tāds prieks.

Vēl es šo uzlējumu laistu, kad orhideja dzen jaunu lapu. Tad kad lapa apstājas augt es arī vairs tai mēslojumu neleju.

Tāpat nelaistu orhidejas, kad tās nedzen zieda kātu un netaisās ziedēt, tad es tām ļauju atpūsties un sagatavoties jaunai ziedēšanai.

Šis banānu ūdens patīk ne tikai orhidejām, es to laistu arī palmai un alvejai, kā arī savai lapu puķei.