Rotas un citi nieki

Burtiņu atslēgu piekariņš

Maza mīļa dāvaniņa pašas rokām. Lieliska ideja dāvanai mīļam draugam vai foršai draudzenei.

Šādu nieciņu var piekārt gan pie atslēgām gan pie somiņas. Smuks mīļš piekariņš. Domāju, ka šādu dāvaniņu var izgatavot, kādam tuvam cilvēkam Valentīna dienā.

Raksta turpinājumā parādīšu un pastāstīšu šūšanas darba gaitu. Tāpat kā visās savās pamācībās padalīšos ar ieteikumiem, kā nepielaist kļūdas un izgatavot piekariņ glītu.


Lai uzšūtu šādu piekariņu būs nepieciešams:

  • Filcis – es iegādājos filca komplektu ar dažādām krāsām lielveikalā
  • Diegs un adata
  • Šaura atlasa lentīte – iegādājos rokdarbu veikalā. Bet vēl bieži šādas lentītes ir iešūtas džemperos, lai to pleci veikalā neizstaipītos, kad uzkar uz pakaramā.
  • Atslēgu riņķis – šādus var iegādāties rokdarbu veikalos.

Darba gaita

Sākumā jāizveido piegrieztne gan burtiņam gan sirsniņai. Sirsniņu uzzīmēju un izgriezu. Manas sirsniņas augstums ir aptuveni 2.8 cm.

Burtiņam piegrieztni meklēju internetā. Šajā saitē atradu burtiņu, kas man iepatikās -> BURTU VARIANTI.

Kad izvēlies burtu, ņem vērā, ka tam ir jābūt biezam un arī tam nevajadzētu būt ar šaurām vietām. Mana “K” burta augstums ir 3 cm.

Es izgriezu burtu un sirsniņu piespraužot piegrieztni pie filca ar adatiņu, bet ja vēlies vari viegli apvilkt ar parasto zīmuli un pēc tam izgriezt.Pirms sašūt kopā ir jāiešuj cilpiņa.

Ieteikums -cilpiņu jāpiešuj stingri, iesaku vairākas reizes izvērt diegu.

Es pieļāvu kļūdu pārāk viegli piešujot cilpiņu un uzverot uz atslēgas riņķa cilpa diezgan ātri izplīsa. Nācās ārdīt vaļā un pārstrādāt.

Tālāk liekam detaļas kopā un šujam apmēram 2-3mm no maliņas.

Kad palicis nesašūts apmēram 1 cm piekariņš ir jāuzpilda.

Es uzpildīšanai izmantoju filca atgriezumus. Sagriezu tos smalkos gabaliņos un ar spicām šķērītēm un pinceti kārtīgi sapildīju gan burtiņu gan sirsniņu.

Ieteikums – burtiņus uzpildot īpaši pievērs uzmanību, lai būtu sapildīti arī stūrīši. Šim darbiņam var izmantot zobu bakstāmo vai lāpāmadatu.

Tas arī viss piekariņš gatavs.