Rotas un citi nieki

Kā izgatavot auskarus?

Jau no virsraksta noprotat, ka esmu nolēmusi padalīties ar to, kā izgatavoju smukus vieglus auskariņus.

Šajā rakstā pastāstīšu, kādas detaļas nopirku un cik maksāja, kā arī parādīšu savu darbu gaitu.Kopā es izgatavoju trīs pārīšus ar sarkanām bumbiņām, lavandas krāsas un melnām.

Šādiem auskariņiem ideja man radās pavisam nejauši, kad iegāju pērļu veikalā uz Čaka ielas, ja nemaldos veikalu sauc Nikasana. Apmeklēju to pirmo reizi un laikam pavadīju tur pētot un skatoties vismaz stundu.

Tad arī man radās ideja par auskaru izgatavošanu priekš sevis. Jo nu tiešām veikalā ir viss, lai izgatavot pati sev rotas. Man patika tas, ka veikals nav tik liels kā “Pērļotava” un arī salīdzinājumā ar “Pērļotavu” tur akmentiņi un pērlītes ir smuki kvalitatīvi un nav apbružāti.

Šis raksts NAV minēto veikalu sponsorēts!

Auskariem ir jābūt viegliem – tas ir mans galvenais labu auskaru kritērijs.

Ko es iegādājos veikalā?

– 40 cm ķēdīti – 0.50 €

– 6 bumbiņas piekariņus. 2 mazas apaļas 0.35 €/gab. un 4 lielākas garenas 0.40 €/gab.

– auskaru stiprinājumu “nagliņas”, viens pāris – 0.25 €

– auskaru stiprinājumi āķīši 5 pāri – 0.57 €


Instrumenti, ko izmantoju?

Ar rotu izgatavošanu nenodarbojos un tādēļ speciālu instrumentu man nav. Izmantoju to kas ir mājās atrodams.

Instrument kastē atradu dažāda veida knaibles, lielas vai mazas vienalga darba gaitā noskaidrojās, kuras man der viss labāk. Ja nav tādas knaibles domāju, ka mierīgi var noziedot nagu knaiblītes vai arī vispār iztikt bez tām, jo darba gaitā ir nepieciešams atvērt vaļā ķēdes posmiņus un auskaru āķīšus, lai visu varētu sakabināt kopā. Un šo darbiņu var izdarīt arī ar rokām un kādas lāpāmadatas palīdzību vai arī citu smalku priekšmetu ar kuru paliekt vaļā posmiņus.

Vēl es savos instrumentos sameklēju pinceti. Tā ko es izmantoju ir smalka un spica, bet noderēs arī uzacu koriģēšanai paredzētā.

Lineālu izmantoju, lai nomērītu auskara kopējo garumu.


Auskaru izgatavošana

Trīs pārīšu auskaru es izgatavoju aptuveni 25 minūšu laikā. Pirmais ko izdarīju – izplānoju kā salikušu kopā auskariņus. Kuriem būs āķīši un kuriem nagliņas? Tāpat izdomāju, kuras bumbiņas būs ar ķēdīti un karas tāpat piestiprināšu pie āķīšiem.

Sarkanajiem auskariem izvēlējos pielikt ķēdīti no astoņiem posmiņiem. Ķēdes gabalu nokniebu nost ar knaiblēm.

Vispirms atliecu vaļā cilpiņu pie auskara āķīša, lai varētu uzvērt ķēdīti.

Cilpiņu es paliecu uz sānu tik daudz, lai varētu iekabināt ķēdes posmiņu un pēc tam aizspiedu atlocīto daļu atpakaļ vietā.

Lai ķēdītei pieliktu sarkano piekariņu, vienu ķēdes posmu atlocīju vaļā.

Tas arī viss auskari gatavi!

Pārējos divus pārus gatavoju līdzīgi. Melnās bumbiņas iekāru īsākā ķēdītē un nagliņu stiprinājumā, bet lavandas krāsas bumbiņu iekāru bez ķēdītes uzreiz pie āķīša.
Ieteikums – lai rota izskatītos rūpīga un grezna metālisko elementu krāsai ir jāsaskan. Kad es izvēlējos āķīšus tad zelta krāsai bija iespējami vismaz trīs varianti, tādēļ pieskaņoju āķīša krāsu bumbiņas cilpiņai.