Adījumi,  Adījumu pamācības

Kā adīt ausu sildītāju jeb ausaini ar dekoratīvu pīni? FOTO pamācība.

Skaists rudens un pavasara aksesuārs. Glīts ausu sildītājs, kuru uzadīt ir pavisam vienkārši.

Uzskatu ka šī adīšanas pamācība ir lieliski piemērota adītājām ar nelielām zināšanām.

Tik skaista dāvana mammai, vai jaukai draudzenei.

Pirmo uzadīju šo ausaini un man tā iepatikās kā šis aksesuārs izskatās, ka nolēmu izmēģināt vēl vienu neparastu ausaines veidu. To aoskati un meklē nākošajā saitē un foto.

Pamācība ausainei, kas ir kā grezna bize ap galvu.

Ausaines adīšanai, tāpat kā cepures adīšanai ir jāizvēlas mīksta dzija, tāda kas nekodīs pierē. Es iesaku izmantot 100% akrila dziju. Manā piemērā izmantoju parastu akrila dziju un 3 mm lociņa adatas. Tā kā šis ir maziņš projekts var izmantot arī mazāka izmēra adatas, tikai jāatceras, ka jāada brīvi, lai adījums nesanāk stīvs.Mans galvas apkārtmērs ir 57 cm un ausu sildītājs der tieši laikā, nav par stingru un nav arī pārāk vaļīgs.

Pirms sākt adīt no kamola notinam divus atsevišķus kamoliņus, apmēram 3 – 4 cm diametrā.

Uz adatām uzņemam 33 valdziņus.

Adām vienu valdziņu labiski un vienu valdziņu kreiliski. Jānoada 16 cm garš gabals.

Tālāk jāņem divi papildus kamoliņi un jāsadala adījums 3 daļās, katrā daļā 11 valdziņi.Adām 3 atsevišķas joslas, kā parādīts nākošajā attēlā.

 Adām tik ilgi kamēr josliņas ir 16 cm garas.

Tālāk noņemam uzadītās joslas no adatas. Un sapinam tās bizē. Lai sanāktu smuka bize es sāku pīt ar vidējo joslu, izliekot to uz vienu no pusēm.

Bizi nopinu diezgan stingru, kā parādīts nākošajā attēlā. Kad beidzu bizi pīt centos, lai tā josla pie kuras ir lielais kamols sanāktu pašā malā, tā lai pēc tam viegli uzsākt adīt nenogriežot diegu.

Tagad Var nogriezt divus mazos kamoliņus, atstājot apmēram 7 cm astītes.

Tālāk turpinām adīt visas joslas kopā. Šajā brīdī būs tā ka adot labiski kreiliski vietā kur savienosies sapītās joslas veidosies divi labiskie valdziņi pēc kārtas, vai arī divi kreiliskie. Šajā gadījumā būs jāsaada divi valdziņi kopā, lai neizjuktu labiski kreiliski veidotais adījums. Man sanāca divas reizes saadīt valdziņus.Un bizes paliek 31 valdziņu plats adījums. Tas nav nekas traks un nekādi neiespaidos adījumu un arī nebūs redzama atšķirība starp abām gludajām pīnes pusēm.

Tālāk atkal noadām 16 cm.

Noraucam visus valdziņus un nogriežam diegu pietiekoši garu ap 25 cm. Šo garo diegu izmantosim, lai sašūtu abas ausaines puses.

Pirms sašūt abus ausaines galus nostipriniet un ievelciet visus pīnes diega galus, un tikai pēc tam sašujiet ausaini. Tā būs vieglāk.

Esmu sagatavojusi vēl daudz citas adīšanas pamācības, kuras var aplūkot šeit.

Tāpat pie pamācībā var atrast arī to kā adīt dažus no sarežģītākajiem adīšanas musturiem.

Lai uzzinātu par jaunākajiem projektiem un pamācībām seko manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM.