Adījumu shēmas

Viegls mežģīņu raksts zeķu adīšanai

Smalkām sieviešu zeķēm piestāv dažādi mežģīņu adījumi. Tādās adītas zeķītes var dāvināt, kā smalku aksesuāru visos dzīves gadījumos. Uz kāzām, dzimšanas dienā, Ziemassvētkos un citos svētkos.

Parasti adītas mežģīnes izskatās sarežģītas un tādēļ daudzas adītājas no tām izvairās. Bet man ir pāris savi mīļākie adīto mežģīņu raksti, kas ir viegli un ātri adāmi, turklāt izskatās smalki un grezni. Savā blogā vēlos padalīties ar tiem. Sākšu ar šo, jo tieši esmu uzadījusi mīkstu zeķu pārīti no mohēras, akrila un vilnas dzijas sajaukuma. Raksta beigās meklē īsu aprakstu par šīs zeķes valdziņu skaitu.

Mazliet pieredzējušajā adītāja jau sapratīs šīs mežģīnes principu. Adījuma pamatā ir 2 labiski un 2 kreiliski valdziņi. Bet, lai veidotos mežģīne, labiskajā stabiņā ik pa 3 rindām, divi valdziņi tiek saadīti un viens jauns uzmests. Un tā tiek adīts mainot puses, kurā saada valdziņus un uzņem jaunu. Satieties sekojošo adījuma shēmu.

Adītas zeķes mežģīnes shēma. Autors kremi.lv

Lai padarītu vēl vienkāršāku adīšanu, var neievērot saadīšanu uz labo vai kreiso pusi. Adiet kā jums ērtāk un tāpat sanāks smuks raksts. Galvenais šeit ievērot, ka jāmaina puse, kurā uzmetat jauno valdziņu.

Vēl atceraties, ka valdziņu skaits uz adatas nedrīkst mainīties, ja divus saadījāt tad noteikti vienu jaunu paņemsiet klāt.

Lai uzadītu šīs zeķes es izmantoju 2 mm zeķu adāmās adatas. Uz katras adatas uzņēmu 16 valdziņus. Un lai adītās zeķītes pēdas daļa nesanāk pārāk plata, tad kad sāku saadīt valdziņus pie papēža es saadīju tik ilgi kamēr uz apakšējām adatām palika 12 valdziņi uz katras. Tad no augšējām pārcēlu 2 valdziņus klāt pie apakšējās, tā lai man uz katras adatas būtu 14 valdziņi.

Priecāšos, ja sekosiet manai lapai FACEBOOK un INSTAGRAM. Šeit es ievietoju savus jaunākos projektus un pamācības.