Adījumi,  Adījumu pamācības

Adījumu maliņu paraugi – 2. daļa

Šis ir raksta – Dažādi adījumu maliņu paraugi turpinājums. Tāpat kā pirmajā daļā es periodiski pievienošu jaunus maliņu adīšanas veidus šim rakstam, līdz brīdim kad raksts paliks pārāk garš un tad veidosim nākošo daļu. Ja šobrīd redzi šeit tikai vienu maliņas veidu, tad neesi bēdīga drīz šeit pievienosies vēl citi adītu maliņu veidi.

Lai adījumu padarītu rūpīgu un interesantāku var izmantot dažādus veidus, kā adīt tā maliņu. Šajā rakstā parādīšu dažādus veidus, kurus es izmantoju savos adījumos.

Vienkārša grieztā maliņa

Šī adījuma maliņa ir ļoti vienkārša. Šāda maliņa ir piemērota džemperu apdarei. Domāju ka tā izskatītos arī smuki šalles galos.

Darba gaita

  1. Adam 6 rindas labiski. Rindu skaits atkarīgs no dzijas biezuma. Man paraudziņam ir bieza dzija tādēļ es adīju tikai 6 rindas.
  2. Sākam adīt 7 rindu. Adām 5 valdziņus labiski un tad kreisās rokas adatu savērpjam uz savu pusi.Kā redzamas šai maliņai ir striķa princips, tā tiek savērpta.
  3. Pēc tam kad esam savērpuši adījumu, adām 5 valdziņus labiski un atkārtojam savērpšanu.

Rezultātā tiek iegūta glīta viļņaina maliņa.

Pirms adīt šo maliņu es iesaku uzadīt mazu paraudziņu, jo atšķiroties dzijas biezumam var atšķirties rindu daudzums, ko savērpt.

Drīzumā šeit pievienosies jauni maliņu paraugi ko izmēģināt.

Ja patika šis raksts tad apskati vēl citas adījumu maliņas raksta pirmajā daļā – Dažādi adījumu maliņu paraugi