Skaistum kopšana

Padomi kā ideāli uzklāt pašiedeguma krēmu

Vēlos padalīties ar dažiem derīgiem padomiem, lai āda būtu brūna un vienmērīga, kad lieto paštonējošos iedeguma līdzekļus.

Esmu izmēģinājusi un nokļūdījusies pietiekoši daudz reizes, lai saprastu, ka bieži pie tā ka izskatos kā žirafe vai lieldienu ola nav vainīgs pašiedeguma līdzeklis, bet gan es pati.

Protams nesen atklāju, ka neder jebkurš pašiedeguma cimdiņš. Izrādās, ka pirms cimdiņu iegādājies vajag pārliecināties, vai tam nav asas cietas kantes ar vīlēm un vai tas ir mīksts. Es šādu cimdiņu nopirku un rezultātā cietais cimdiņš gāja pāri ķermeņa gropēm un ielokiem atstājot baltus pleķus, bet cietās malas taisīja strīpas tonējošajā krāsojumā.

Šajā rakstā pastāstīšu par visu šī neīstā iedeguma iegūšanas procesu no sākuma līdz beigām. Un arī mazliet padalīšos ar to, kā izlabot pašiedeguma pleķus un neveiksmes.

Par to kādas ir 7 pašas lielākās kļūdas, ko bieži pieļaujam lietojot pašiedeguma līdzekļus vari izlasīt šeit – 7 kļūdas lietojot paštonējošos krēmus.

Ādas sagatavošana pirms paštonējošā līdzekļa uzklāšanas

Sagatavot ķermeņa ādu pirms paštonējošā līdzekļa uzklāšanas ir pats svarīgākais solis. Ja šo soli izlaiž tad jau pašā sākumā tas nozīmē, ka rezultātā līdzeklis uzklāsies pleķaini un strīpās.



Ir svarīgi kārtīgi noskrubēt un mitrināt ādu. Ja esi nolēmusi uzklāt paštonējošo līdzekli tad iesaku cītīgi sākt skrubēšanas un ik vakara ādas mitrināšanas rituālu vismaz nedēļu pirms tonējošo līdzekļu uzklāšanas. Lai netraumētu ādu veic skrubēšanu katru trešo vakaru.

Es skrubējos ar kafijas biezumiem, vai arī ātrais variants – sajaucot cukuru ar dušas želeju.

Ādas mitrināšanai man patīk pa reizei izmantot uz nakti kokosriekstu eļļu.

Nevajadzētu uzklāt līdzekli tieši pēc skrubēšanās. Klāj līdzekli nākošajā dienā.

Noteikti nomazgājies dušā. Ir nepieciešams nomazgāt no ķermeņa visu citu kosmētiku, ko esi uzklājusi – mitrinošos krēmus, eļļas un losjonus. Tas nepieciešams lai nebūtu nekādas barjeras, kas varētu traucēt paštonējošajam līdzekli, vienmērīgi uzsūkties.

Centies mazgāties vēsā ūdenī – ķermenis neuzkarsīs, neizdalīsies sviedri. Lai paštonējošais krēms uzsūktos ādai ir jābūt pilnīgi sausai.

Un svarīgi! Pirms sāc līdzekļa uzklāšanu, pārliecinies, ka telpa kurā atrodies un vēsa un tajā nav mitruma. Piemēram dušā, kurā tiko mazgājies noteikti vēl ir mitrs gais, tādēļ ir vainu jāgaida kamēr duša atdzisīs vai arī jāizmanto kāda cita telpa tonēšanās procedūrai.

Kā uzklāt paštonējošo līdzekli?

Svarīgākais šajā procesā ir vienmēr lietot cimdu! Bez cimda rokas un pirksti būs tumši brūni, pleķaini un bezcerīgi sakrāsoti. Turklāt ar speciālo cimdiņu pašiedeguma līdzekļi uzklājas daudz vienmērīgāk.



Nodrošinies pret tumšiem pleķiem. Sausa āda uzsūc krēmus daudz vairāk, kas rada spēcīgāku iekrāsošanos. Uzklāj parasto ķermeņa krēmu uz problemātiskajām zonām – elkoņi, ceļi, starp pirkstiem, pirkstu locītavas, aiz ceļiem, paduses, plaukstas locītavas iekšpuse.

Katram ir savs labākais veids kā uzklāt šādu paštonējošo līdzekli. Man ir divi veidi. Viens ir ar apļveida kustībām un otrs ir ar garām taisnām kustībām. Rokām un kājām es izmantoju garas kustības, pārējam ķermenim apļveida.

Sāc ar ciskām un tad turpini ar stulmiem un pēdām. Tad uzklāj krēmu uz vēdera, sāniem un muguras abām pusēm. Tālāk uzklāj paštonējošo līdzekli uz krūtīm, pleciem un rokām. Kaklam klāj līdzekli no kustībā no apakšas uz augšu.

Atstāj bīstamās zonas uz beigām. Kamēr klāj līdzekli atstāj ceļus, elkoņus, plaukstas un pirkstus pēdējos. Ar to pašu cimdiņu, neizmantojot vairāk līdzekli viegli uzspiežot pārej pāri visām bīstamajām zonām. Es šīs kustības saucu “pļak pļak pļak” :D. Šo metodi izmantoju arī lai pārietu pāri rokām vai kājām. Ar šādu pašu kustību uzklāj līdzekli arī uz sejas.

Uzreiz pēc pašiedeguma līdzekļa uzklāšanas

Vismaz 15 minūtes pastaigā bez apģērba. Es uzvelku vieglu halātiņu. Tas nepieciešams lai līdzeklis pilnībā nožūtu un iesūktos ādā. Ja esi steigā un nevari gaidīt, nožāvējies ar fēnu – ieslēdzot to uz vēsāko režīmu. Neej tiešā saulē, tas var padarīt iedegumu pleķainu.

Izvairies no krūštura vilkšanas. Centies nevilkt ciešu piegulošu apģērbu. Viss labākais variants būtu tumšas brīvas bikses un tumšs brīvs krekliņš ar garām piedurknēm.

Izvairies no ūdens. Ūdens piles uzreiz izveidos baltus punktus, vai arī pleķus visur kur ir uzklāts paštonējošais līdzeklis. Nogaidi vismaz divas stundas pirms roku mazgāšanas. Jo ilgāk līdzeklis netiks mazgāts nost, jo labāks būs iedegums. Bet atceries, ka nebūtu vēlams līdzekli atstāt ilgāk par 12 stundām.

Pirmajā mazgāšanās reizē pēc līdzekļa uzklāšanas, viegli noskalojies bez ziepēm. Nomazgā tikai vadlīnijas brūno toni. Un nosusinies ar dvieli, bez berzēšanas. Jo arī pēc pirmās mazgāšanās līdzeklis parasti vēl darbojas un āda turpina palikt brūna. Tikai otrajā mazgāšanā izmanto ziepes, bet tāpat necenties berzt ādu ar dvieli pārāk stipri.



Paštonēšanās līdzekļu lietošana uz nakti ir pats labākais laiks. Esmu atklājusi, ka plāna kārtiņa bērnu pūdera uz ķermeņa uzsūc visu lieko tonēšanās produktu un gultas veļa netiek sakrāsota. Protams tāpat esmu piesardzīga un izvēlos tumšu vai raibu gultas veļu, kad esmu notonējusies.

Iedeguma uzturēšana

Ādas mitrināšana ir pamats vienmērīgam un ilgnoturīgam iedegumam. Tādēļ rūpējies par ādu to mitrinot. Tas netikai palīdzēs ilgāk noturēt iedegumu, bet arī sagatavos ādu nākošajai līdzekļa uzklāšanas reizei.

Izvairies no iešanas pirtīs, saunās, vannas peldēs. Tas viss tikai kaitēs tavam iedegumam, āda sāks pastiprināti svīst un atmirkt, kas veicinās iedeguma izbalošanu.

Neaizmirsti skrbēties. Viegli noskrubējies 5 dienā, tad 6 dienā noskrubējies jau mazliet cītīgāk un 7 dienā noskrubē ķermeni kārtīgi. Tad ķermenis būs attīrīts no tonējošā līdzekļa paliekām un būs gatavs jaunam uzklāšanas procesam.

Paštonējošā līdzekļa kļūdu labošana, jeb noņemšana

Šeit nekā daudz nevar līdzēt, ja līdzeklis uzklājies nevienērīgi var izmantot speciālos līdzekļus vai mēģināt dažus trikus ar mājās pieejamajiem produktiem.

Uzklāj zobu pastu uz biezas ādas piemēram papēdis kur līdzeklis ir iekrāsojies pārāk daudz un ar masējošām kustībām notīri.

Uzklāj bērnu eļļiņu, paturi 10 min un noskrubē.